Pomoc TS-h977XU-RP - wysokie obroty w trybie bezczynności

dassystem

Passing Basics
Beginner
20 Styczeń 2016
14
2
3
92
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Dzień dobry

Świeżo uruchomiony Qnap z QuTS hero na Ryzenie 7 i od razu problem - huczy jak odrzutowiec, próba ręcznego obniżenia wiatraków nic nie daje, ciągle pokazuje ponad 6k RPM przy zerowym obciążeniu, na procku 60 stopni, system 30 stopni a wiatraki na full.
Klima w pomieszczeniu 18-20 stopni, pozostałe serwery w normie, martwię się czy któryś fan się nie przypali....
Nie widać aktualizacji na horyzoncie, help....

Pozdrawiam
 
Albo brak ;] Nie no coś jest nie tak. Ja mam słabszy procek, ale na full load mam 55 max, wiatraczki wtedy ok 4k obrotów. 35 TDP, Twój 65, ale jest problem ewidentnie. Spróbuj lekko go dociążyć i daj znać jakie efekty. najwyżej pójdzie z dymem, ale od czego jest gwarancja. Fan jest od tego żeby chodzić, nawet jakby miał lecieć na maxa. Masz gwarancję, także...
 
Helpdesk analizuje problem
W testach CPU grzeje od 60 do 75 stopnia a wiatrak idzie pod 12k
Załączam pdf jak to wygląda przy trzech poziomach obciążenia (trzeci musiałem przerwać bo pracownicy zaczęli się niepokoić hałasem :))
 

Załączniki

  • ryzen_test.pdf
    336,7 KB · Wyświetleń: 52
Tak, ponieważ montaż dysków SSD jest możliwy tylko po zdjęciu górnej pokrywy

ts_h977xu-rp.png
 
Temperatury samego proca nie martwią mnie tak bardzo jak brak możliwości wysterowania jego chłodzenia z poziomu QuTS
Jeśli ustawię harmonogram deduplikacji kilkuset GB co noc to nie mam pewności że wiatraki pracujące w tym czasie na full nie ulegną uszkodzeniu.
Nie mam doświadczeń z wentylatorami który pracują na obrotach 12k przez dłuższy czas
 
Deduplikacja wymaga dużo zasobów procesora. Kiedyś pracowałem nad projektem dla dj'ow i producentów muzyki.
Mieli dość nie dużo bo ok 1Tb muzyki mp3 i sampli. Każdy z nich korzystał z tych sampli i loopów, kopiując je do swojego projektu. Więc jeden plik potrafił się powtarzać nawet 10 razy. Więc deduplikacja pozwalała im zaoszczędzić bardzo dużo przestrzeni. Było to na Windowsie z dograna deduplikacja z Windows Server. Procesor jednak dostawał takie obciążenie że chłodzenie CPU zawsze wchodziło w wysokie obroty.

Ty masz unit rackowy i nie wiem czy masz chłodzenie pasywne na CPU czy radiator jest chłodzony tymi 3 coolerami systemowymi. Natomiast miałem kiedyś TS-EC1280 i pamiętam, że te coolery działały długie lata.
 
Radiator dobrze odzwierciedla temperaturę na CPU, więc chyba tak już ma być
Załączam foto
 

Załączniki

  • 20200914_090739.jpg
    20200914_090739.jpg
    6,3 MB · Wyświetleń: 42
  • 20200914_090845.jpg
    20200914_090845.jpg
    6,5 MB · Wyświetleń: 40

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wysokie obroty