Pomoc TS-x31K i docker MsSql

sp5uhh

Passing Basics
Beginner
3 Grudzień 2022
11
5
3
55
QNAP
TS-x31+
Ethernet
100 Mbps
Dzień dobry.
Zakupiłem NAS TS-231K bo znalazłem w kilku miejscach informację, że na QNAP mogę postawić serwer MsSQL Ekspress.
Myślałem, że będzie łatwiej. Podstawowa instrukcja, którą się kierowałem - to: QNAP x MSSQL - instalacja i zarządzanie - BackUp Academy . Schody zaczęły się od braku pakietu MsSQL. Kiedy zobaczyłem, że nie ogarnę, poszedłem dalej. Znowu poszperałem, pościągałem, zainstalowałem i niby pokazuje, że jest, ale za boga nie chce się uruchomić. -> patrz zrzuty.
Jestem już zmęczony czytaniem rzeczy, które czasem nie do końca rozumiem, ale staram się. nie wiem co źle zrobiłem. Najpewniej - zły serwer QNAP który nie obsługuje tej funkcji po prostu.. Szukam wsparcia, porady, pomocy. Szybko się uczę (tak sobie zarozumiale myślę) więc każda wskazówka jest cenna, jeśli będzie półłopatologicznie podana.
Bardzo Was proszę o pomoc. pozdrawiam - Maciek
 

Załączniki

  • 2022-12-03 22_00_44-INSERT.png
    2022-12-03 22_00_44-INSERT.png
    30 KB · Wyświetleń: 25
  • 2022-12-03 21_58_56-INSERT.png
    2022-12-03 21_58_56-INSERT.png
    41,2 KB · Wyświetleń: 20
ten nas ma 1 GB RAMu .. nie nadaje się do MS SQL.

poza tym - zapomnij o Container Station, z lini poleceń robisz to 2-3 linjki ?
Połączono posty:

i poza tym chłopaki ładnie opisali instalacje MSSQLa: Instruktaż/Tutorial - MSSQL w dokerze
Bardzo dziękuję za tak szybką reakcję. Jestem mile zaskoczony.
baza danych dla insertu na dwie koncówki. nie da rady? za mało dla samego mssql-a? sprawdzę, moze mogę rozszerzyc RAM. Kontenery instalowałem jakoś z shella wg. jeszcze innej instrukcji, ale dalej to już kapota.. w najgorszym przypadku wziąłbym drugi nas, ale w takim razie zupełnie nie wiem jaki, a kasa gra dużą rolę (jak zawsze) dlatego jeszcze bym się pobił z tym JEŚLI MOŻNA zakonczyć to jakimś sukcesem.
?
znalazłem ten wątek. przepraszam, jeśli jestem zbyt zielony -> ten NAS co kupiłem ma również zły procesor?
 
Raczej TS-453D - 4GB a jak będzie mało to 8GB RAMu (masz 4 core'y CPU a nie dwa).
System na SSD
Dane SQL na SSD
HDD na kopię sql

i nie zapomnij o UPSie pod nasa i kopii zapasowej - nie chcesz marnować czasu jak nas się wysypie w środku dnia bo prądu zabrakło, a baza poszła się gwizdać, prawda @Silas Mariusz ? :D

będzie w miarę tanio i dobrze zasuwać.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Wymiana. Zacznę od tego. Chwilę potrwa, bo muszę zorganizować "środki" :-(
Jeśli potem problem się powtórzy - wrócę z tematem.
Bardzo Wam dziękuję za pomoc.
Miłej niedzieli. pozdrawiam - Maciek
 
Dobry wieczór. sytuacja jest rozwojowa. Może jeszcze ktoś rzuci jakąś wskazówkę...
Docker z MSSQL do wersji 2018 wchodził gładko . Traf chciał, że bazę mam w 2019. Kiedy już udało mi się to uruchomić, to z zewnątrz nie widzę żadnego serwera MsSQL. Próbuję podłączyć się z MSSMC 2019. Port sprawdzilem telnetem - jest otwarty, udostępniony w wyjątkach. Bez względu czy Firewall jest włączony czy nie - lipa.. i dalej to już nie wiem co..
Poproszę o jakąś wskazówkę.
ps. w przypadku MsSQL 2019 instrukcja nie do końca się sprawdza i trzeba by było ją uzupełnić o takie informacje, jak zmiana uprawnień do katalogów albo uruchamianie usługi jako root itp. Dołączam zrzut z dziennika zdarzeń. i liczę na jakąś wskazówkę.
 

Załączniki

  • 2022-12-30 22_24_19-PCKSIEGOWOSC - TeamViewer.png
    2022-12-30 22_24_19-PCKSIEGOWOSC - TeamViewer.png
    125,7 KB · Wyświetleń: 22
normalny log , user dupa hasło dupa ?
Połączono posty:

qufirewall OFF ?
no tak. teraz zajmie mi chwilę zanim przetrawię co napisałeś. Deko cienki w tym jestem. złapałem się za coś co lekko mnie przerosło.
loguję się na "sa" i haslo podane w konfiguracji. Dostaje odpowiedz, że serwer jest niedostepny albo zle haslo/login plus nr 1326. od strony kontenera nie widzę żadnych zmian w ruchu sieciowym.
bardzo proszę o dozę wyrozumiałości :(
 

Załączniki

  • 2022-12-30 22_55_28-PCKSIEGOWOSC - TeamViewer.png
    2022-12-30 22_55_28-PCKSIEGOWOSC - TeamViewer.png
    36,6 KB · Wyświetleń: 11
więc .. pozdrawiająć M$ :*

odpalamy sobie wg instukcji MSSQL 2k19:
Kod:
docker volume create mssql-data
docker volume create mssql-log
docker volume create mssql-backups

docker run -d \
--name 'mssql_test' \
-e 'ACCEPT_EULA=Y' \
-e 'MSSQL_PID=Express' \
-e 'SA_PASSWORD=H@slo12345678' \
-v mssql-data:'/var/opt/mssql/data/' \
-v mssql-log:'/var/opt/mssql/log' \
-v mssql-backups:'/var/backups/' \
-p 1433:1433 \
-e 'MSSQL_MEMORY_LIMIT_MB=4096' \
--memory="4096m" \
--restart=unless-stopped \
mcr.microsoft.com/mssql/server:2019-latest

rzyga błędami w konsoli : brak dostępu do XYZ
więc na żywca przejeżdżam foldery z danymi
Kod:
chmod -R 777 /share/CACHEDEV1_DATA/Container/container-station-data/lib/docker/volumes/mssql-data
chmod -R 777 /share/CACHEDEV1_DATA/Container/container-station-data/lib/docker/volumes/mssql-logs
chmod -R 777 /share/CACHEDEV1_DATA/Container/container-station-data/lib/docker/volumes/mssql-backups

kontener po chwili, działa !
 
więc .. pozdrawiająć M$ :*

odpalamy sobie wg instukcji MSSQL 2k19:
Kod:
docker volume create mssql-data
docker volume create mssql-log
docker volume create mssql-backups

docker run -d \
--name 'mssql_test' \
-e 'ACCEPT_EULA=Y' \
-e 'MSSQL_PID=Express' \
-e 'SA_PASSWORD=H@slo12345678' \
-v mssql-data:'/var/opt/mssql/data/' \
-v mssql-log:'/var/opt/mssql/log' \
-v mssql-backups:'/var/backups/' \
-p 1433:1433 \
-e 'MSSQL_MEMORY_LIMIT_MB=4096' \
--memory="4096m" \
--restart=unless-stopped \
mcr.microsoft.com/mssql/server:2019-latest

rzyga błędami w konsoli : brak dostępu do XYZ
więc na żywca przejeżdżam foldery z danymi
Kod:
chmod -R 777 /share/CACHEDEV1_DATA/Container/container-station-data/lib/docker/volumes/mssql-data
chmod -R 777 /share/CACHEDEV1_DATA/Container/container-station-data/lib/docker/volumes/mssql-logs
chmod -R 777 /share/CACHEDEV1_DATA/Container/container-station-data/lib/docker/volumes/mssql-backups

kontener po chwili, działa !
niewymowna wdzięczność objawi się w najmniej niespodziewanym momencie.
Baardzo dziękuję. warto to dokleić do tamtej instrukcji, bo od 2017 juz nie robi.
pozdrawiam jeszcze raz - Maciek
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
Ten temat można zamknąć. Serwer MsSQL w dokerze chodzi - no i git.
Kolejny problem dotyczy zapewne zaawansowanej konfiguracji MsSQL w dokerze - a bardziej określenia możliwości. Ale to nowy temat , zatem nowy wątek. Poskładam słowa w logiczną całość i napiszę.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc w uruchomieniu.
pozdrawiam - Maciek
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. mssql
  2. kontener sql
  3. MSSQL W DOKERZE
  4. 251d