Mad_TS212P

Nowy użytkownik
Noobie
29 Grudzień 2013
6
1
3
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witajcie,

Stoję przed pewnym dylematem i postanowiłem poprosić o radę w tym zacnym gronie.
Aktualnie posiadam TS-212p, który pełni funkcję przechowywalni plików RAID 1 - głównie zdjęcia RAW oraz inne multimedia. Jak to zwykle bywa apetyt wzrasta i transfery oferowane przez mój sprzęt to już trochę mało ... Aktualnie zacząłem się zastanawiać nad nabyciem jakiegoś TV stick (mój TV nie oferuje żadnych opcji multimedialnych, a zresztą build in solutions zawsze po jakimś czasie się krzaczą), myślałem nad Roku 3. Dodatkowo mam PS3, i domenę zahaczoną na zewnętrznym serwerze (poczta, ale strona także by się przydała). Rożne urządzenia i różne usługi, ale pomyślałem, że może czas wymaga nowych rozwiązań. Roku 3 będzie kosztował około 100 funtów, serwer do maila kosztuje 10 funtów rocznie, TS-212p nie spełnia moich oczekiwań co do transferów (a coś tam jest warty bez dysków), a na PS3 nie gram (też coś się za to otrzyma). No i .... pojawiła się seria TS-x53a. I zaczęła mi ona świtać w głowie jako all-in-one. Przechodząc w końcu do meritum sprawy. Czy TS-x53a (myślę o wersji 6bay czyli przyszłościowo) podoła byciem przechowywalnią, TV stick (z uwzględnieniem netflixa, tylko HD bez 4K), serwerem poczty i www. Więcej oczekiwań nie mam co do nasa/multimedia station. No i pytanie czy to dobry wybór, czy może za nisko celuję i lepiej poczekać i kupić TVS a później bawić się z prockiem ? Albo nie kupować na zapas (6bay) tylko kupić 4bay, a jak się zapełni za jakiś czas kupić bardziej aktualnego nasa ? Albo może lepiej mieć różne urządzenia i usługi i nie wrzucać tego do all-in-one ?

PS. Nie wydaje mi się aby moje wymagania wzrosły czyli RAID (1,10), multimedia do TV, transkodowanie do mobilnych urządzeń ale sporadycznie, poczta i www - no oczywiście dostęp zdalny ale to każdy oferuje.
PS.2 TV stick w większości działają na Windzie lub Androidzie - są tam aplikacje do netflixa, na czym mi także by zależało w szczególności z VPN lub DDNS aby mieć dostęp do zasobów USA. Ale to już zapewne byłoby za dużo aby mieć także na pokładzie ? ;)

Z góry dziękuję za pomoc i opinie (głównie te wnoszące coś do znalezienia rozwiązania ;) ) :)
 
Witaj.
Jestem posiadaczem TS-453A od ubiegłego tygodnia wiec za wiele o nim powiedzieć nie mogę w kwestii wydajności ale na tą chwilę jestem mega zadowolony. Co prawda mój TV posiada Smart TV jednak Qnapa podłączyłem pod HDMI i działa to naprawdę dobrze. Wszystko w jednym miejscu. Do tego podpiąłem myszkę i klawiaturę i mam w TV tak naprawdę stację multimedialną z dostępem do neta. Co do twoich rozważań odnośnie ilości zatok to nie wiem jaki masz przyrost danych w ciągu roku. Ja także się nad tym zastanawiałem ale postanowilem kupic 4 zatokowy a za kilka lat wymienic na coś nowszego i bardziej wydajnego np. z serii TVS. Warto zastanowoć się jeszcze nie tylko nad wielkością i ilością dysków ale przede wszystkim nad konfiguracją macierzy. 6 zatok daje więcej możliwości.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Dexter, a możesz podzielić się jakimiś jeszcze wrażeniami. Strasznie ciekawość mnie zżera :) Jak działa, jak leci HD po HDMI (czy 4K jeżeli masz), jak wygląda obsługa multimediów z pilota ... no generalnie coś więcej, bo w necie znajduję tylko unboxing albo suche porównania sprzętowe ...

co do rozbudowy, to koncepcje mam następującą aby złożyć z tego macierz RAID 10 - ze względu, że teraz np. 3TB mają najlepszy stosunek ceny do pojemności (4TB już za drogie), to myślałem na początek 2x3TB (bo te dyski już mam), a później kolejne 2x3TB, a później to już zobaczę co będzie w dobrym stosunku pojemności do ceny. Dlatego też zastanawiałem się czy nie przesadzam z 6 zatokami, bo dodatkowe 3TB (w macierzy RAID 1) raczej na dłużej mi wystarczy - tak zakładam. A jeżeli miałby np. czekać 2 lata lub nawet rok to ceny pójdą w dół, no jak to ze sprzętem starzeje się szybko. Może lepiej kupić 4 zatokowy, a jak pojawi się potrzeba na 6 to dopiero wtedy kupić 6 i może tak jak Ty myślisz przeskoczyć na TVS.
 
Jak działa, jak leci HD po HDMI (czy 4K jeżeli masz)
Działa sprawnie i jak na razie jestem zadowolony chociaż dopiero kopiuję dane ze starego Zyxela więc sam jestem ciekawy jak będzie to wyglądało przy zapchaniu go danymi. Do tego muszę zaznaczyć, że nie mam w pełni uruchomionych wszystkich usług które planowałem posiadać. Na pewno będzie mi służył głównie do multimediów a z tym póki co nie ma najmniejszych problemów. Filmy po HDMI lecą jak trzeba. W trakcie kopiowania 500GB danych procesor spał a ja oglądałem YouTuba. 4K nie mam w TV więc się nie wypowiem.

jak wygląda obsługa multimediów z pilota
Co do pilota to nie powiem ale fajny gadżet chociaż ma słaby zasięg tzn. trzeba go kierować w stronę serwera bo inaczej nie załapie. Nie korzystałem jeszcze z pilota pod smartfona chociaż nie umiem się jakoś przestawić na smartfonowe obsługiwanie urządzeń chociaż mam TV, dekoder i soundbara skonfigurowanego na telefonie to i tak sięgam po piloty.

Jak przekopiuję pozostałe dane to spróbuję wykonać trochę testów wydajności żeby nawet samemu się upewnić że dokonałem dobrego wyboru.
 
Dexter, a możesz podzielić się jakimiś jeszcze wrażeniami. Strasznie ciekawość mnie zżera :) Jak działa, jak leci HD po HDMI (czy 4K jeżeli masz), jak wygląda obsługa multimediów z pilota ... no generalnie coś więcej, bo w necie znajduję tylko unboxing albo suche porównania sprzętowe ...

Prześledź ten wątek Rozwiązany - Mam trochę oczekiwań od NASa i jak dobrze wybrać mały model | Strona 2 wrzucałem tam trochę info i screenów odnośnie HDMI, 4k itp. rzeczy
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Surgeon dzięki dużo można się dowiedzieć, jak coś mi przyjdzie do głowy to napiszę we wspomnianym wątku ;)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus