TS-x53a jako HTPC (+player.pl)

zdzichu2000

Nowy użytkownik
Noobie
26 Styczeń 2016
3
0
1
74
QNAP
TS-x53
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Cześć!

Planuję zakup QNAPa TS-x53A (jeszcze się zastanawiam pomiędzy 253 i 453) – jednym z zastosowań będzie HTPC do odtwarzania wszelkiego rodzaju multimediów w salonie.
Na codzień korzystam z plexa, i to on serwuje 99% tego, co potrzebuję. Pojawia się jednak problem, bo jednym z wymagań dla mojego HTPC jest również możliwość obsługi player.pl – i tu rodzi się pytanie: czy da radę streamować rzeczy z playera na QNAPie?

Wiem, że jedną z możliwości jest wtyczka do KODI, natomiast dużo bardziej wolałbym natywną obsługę playera, z uwagi na to, że mam wykupiony dostęp do playera, przez co mogę oglądać min. programy live.

Rozważam zatem 2 możliwości odtwarzania playera na nasie, i teraz pytania z nim związane:

1. Odtwarzanie bezpośrednio przez stronę player.pl – Czy jest taka możliwość? Nie ma silverlighta (którego player.pl wymaga) na linuksa – istnieje moonlight, ale nie wiem czy działa (i czy da się zainstalować na QTSie). Jeżeli działa, da się w QTSie dodać skrót do konkretnej strony na pulpicie? (Odpalanie przeglądarki, wpisywanie adresu za każdym razem za pomocą pilota może być dość upierdoliwe). Dodatkowe pytanie: Czy strona playera wyświetla się w przyzwoity sposób, i jest ona używalna za pomocą pilota?
2. Wirtualizacja + dedykowana appka – czytałem conieco na temat wirtualizacji, i widziałem, że da się zainstalować linuksa i androida(?) na NASie – zakładając, że mogę zainstalować androida – czy jestem w stanie uruchomić aplikację androidową z poziomu pulpitu na QTSie? (to rozwiązanie byłoby chyba idealne) - jeśli nie, jak ta wirtualizacja działa? Jeżeli mogę zainstalować tylko "pełnoprawnego" linuksa, w postaci np. ubuntu – to czy również w tym wypadku – mogę odpalić konkretny program/skrót/aplikację (do player.pl) z poziomu pulpitu QTSa?


Z góry dzięki za odpowiedzi
 
Nie ma silverlighta (którego player.pl wymaga)
SilverLight jest technologią która nie jest juz wspierana przez MS ... jeśli ktoś tego uzywa to musi poprawić swoje oprogramowanie aby przestało tego używać.

Jeżeli mogę zainstalować tylko "pełnoprawnego" linuksa, w postaci np. ubuntu – to czy również w tym wypadku – mogę odpalić konkretny program/skrót/aplikację (do player.pl) z poziomu pulpitu QTSa?
Będziesz mógł sobie odpalić Ubuntu a na nim tą aplikację - a to wyświetlać za pomocą HDMI na ekranie.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
SilverLight jest technologią która nie jest juz wspierana przez MS ... jeśli ktoś tego uzywa to musi poprawić swoje oprogramowanie aby przestało tego używać.
wiem, że silverlight nie jest wspierane przez MS, ale nie specjalnie mam wpływa na technologię, której player.pl używa, stąd moje pytanie o to, czy da radę odpalić moonlighta

Będziesz mógł sobie odpalić Ubuntu a na nim tą aplikację - a to wyświetlać za pomocą HDMI na ekranie.

Tak, cały czas mówimy o tym, aby NAS był podpięty do telewizora za pomocą HDMI. Pytanie, czy taką aplikację mogę uruchomić(i obsługiwać) wyłącznie z wykorzystaniem pilota?
 
a czytałeś wymagania portalu ?

http://player.pl/t-mobile/faq/jakie-warunki-trzeba-spelnic-aby-korzystac-z-serwisu napisał:
b. Dostępne materiały odtwarzać można na komputerach zaopatrzonych w system:

- MS Windows Vista

- MS Windows 7

- Mac OS 10.X

- MS Windows 8

- Mac OS X w wersji 10.6 lub ich nowszych wersjach

na dowolnym typie komputera oraz poprzez dowolne typy połączeń internetowych o przepustowości co najmniej 512 kilobitów/s.

Przy wykorzystaniu przeglądarki:

- Microsoft Internet Explorer 8.0 lub nowszej wersji

- Mozilla Firefox w wersji 17.0.9 lub nowszej wersji

- Opera 15 lub nowszej wersji

- Google Chrome 30 lub nowszej wersji

- Apple Safari 5.1 lub nowszej wersji

c. Konieczna jest instalacja następujących pluginów:

- MS Silverlight w wersji 5.0 lub jego nowszej wersji
- Adobe Flash Player 10.X lub jego nowszej wersji

d. Do korzystania z Usługi niezbędne jest również włączenie obsługi:

- plików cookies

- JavaScript w przeglądarce internetowej Użytkownika

e. Player jest dostępny na systemach mobilnych:

- Android 2.2 lub jego nowszych wersjach

- IOS 5 lub jego nowszych wersjach

- Windows Phone 7.5 lub jego nowszych wersjach
Tak, cały czas mówimy o tym, aby NAS był podpięty do telewizora za pomocą HDMI. Pytanie, czy taką aplikację mogę uruchomić(i obsługiwać) wyłącznie z wykorzystaniem pilota?
NIe - pilot to za mało.
 
a czytałeś wymagania portalu ?

Czytałem – trudno, żeby podany był linux, skoro nie ma oficjalnego portu silverlighta na ten system (a wiem, że są ludzie, którzy na ubuntu odpalają streaming z playera). Istnieje wspomniany przeze mnie wcześniej moonlight, ale tak jak pisałem – nie wiem, czy dam radę go zainstalować na QTS.

NIe - pilot to za mało.

O, i to już jest jakaś informacja. Dotyczy to wyłącznie aplikacji linuksowych, czy w ogóle odpalania jakiegokolwiek systemu, który jest wirtualizowany?
Wiesz coś może na temat odpalenia androida na NASie? tutaj coś na ten temat wspominają, ale przyznam szczerze, że ciut mało.
 
nie wiem, czy dam radę go zainstalować na QTS.

w QTSie ? To będzie mega rzeźbienie w Linuxie. Lepiej to przez jakieś wirtualne ubuntu puscić.

O, i to już jest jakaś informacja. Dotyczy to wyłącznie aplikacji linuksowych, czy w ogóle odpalania jakiegokolwiek systemu, który jest wirtualizowany?
Klawiatura będzie ci potrzebna żeby chociaż się zalogować do systemu - a wpisywaniu tekstu to już nie wspomne. CHyba że piszesz SMSy za pomocą pilota ;)
 
Wiesz coś może na temat odpalenia androida na NASie?
Nie idź myślami w trym kierunku. Przynajmniej na razie. Odpalić a korzystać to dwie różne rzeczy. Bo odpalić się da ale korzystanie jest mocno nieprzyjemne. Wirtualki innych systemów chodzą bardzo dobrze.

Wiem, że jedną z możliwości jest wtyczka do KODI, natomiast dużo bardziej wolałbym natywną obsługę playera, z uwagi na to, że mam wykupiony dostęp do playera, przez co mogę oglądać min. programy live.
Jeśli myślisz o jakimś systemie pod VM to ze słowem "natywny" będzie to miało niewiele wspólnego. Nie do tego VM zostało stworzone. Jedyna sensowna opcja to Linux Station jeśli jest dostępny.Najbliższy do słowa "natywny" w tym wypadku jest KODI. Plugin do niego działa świetnie i wszystko z pilota. Każda inna ewentualność wymaga klawiatury. Przy odpowiedniej konf. kodiego uruchomienie pluginu to jedno kliknięcie na pilocie.

Jeżeli mogę zainstalować tylko "pełnoprawnego" linuksa, w postaci np. ubuntu – to czy również w tym wypadku – mogę odpalić konkretny program/skrót/aplikację (do player.pl) z poziomu pulpitu QTSa?
O ile dobrze cię rozumiem to "pełnoprawny" linux po HDMI występuje tylko w opcji Linux Station, który jest niezależny od HD Station więc ikony na pulpit QTS nie wsadzisz. Wszystko z VM nie ma bezpośredniego dostępu do grafiki i w związku z tym wyświetlanie np obrazu HD ze strony internetowej nie zawsze odpowiada oczekiwaniom, choć jest znaczna poprawa w stosunku do tego co było w pierwszych wersjach. Ale jak mówiłem VM nie do tego zostało stworzone.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. x53A