Pomoc TS112 - konfiguraczja czasowego wylaczania i wlaczania

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

fredziopl

Passing Basics
Beginner
25 Listopad 2013
13
1
3
47
Jędrzejów
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witajcie

Problem błachy ale proszę o pomoc.
W jaki sposób ustawić aby qnap sam wyłączał się o określonym czasie i włączał się sam.
Głównie korzystam z niego maks do 23 i nie wcześniej jak o 8-9 rano a konfiguracja w opcji zasilanie jest dla mnie nie do końca jasna, albo aż tak banalna że mam wątpliwości.

np. harmonogram
1. ustawiam zamknij 23. 0
2. włącz serwer 8.0

i tyle :)

drugie pytanie czy jakby się okazało, że chce bez ruszania się do pomieszczenia gdzie stoi włączyć go w innych godzinach mogę go wzbudzić poprzez lan? jesli tak to jak.

Pozdrawiam
 
Mam wrażenie że, instrakszyn to nie widziałeś, ale aby rozwiać Twoje wszystkie wątpliwości proszę, załączam specjalnie dla Ciebie instrukcję obrazkową z opisanymi krokami. Obrazki to język międzynarodowy i ponoć łatwiejsze do przyswojenia w porównaniu z kodowaniem znakowym (pisaniem za pomocą liter alfabetu).

PROSZĘ:
harmonogram+wakeOL.png

Za karę objaśnij, dlaczego opcja w punkcie 3, jest tak nastawiona, dla Twojego przypadku ;)
żeby skorzystać z funkcjonalności WOL musisz mieć program który umie wysłać Magic Packet.
 
bo wtedy nie wejdzie się pozostałe funkcje :)
Oki to tylko dla potwierdzenia, fakt jest to banalnie proste a czy do wznawiania działania poprzez lan wystarczy wakeup lan - i tyle?

Instrukcji nie czytałem przyznaje,

Kolejna sprawa, czy za pomoca file station czy TC moze przegran pliki z dysku usb podlaczonego pod qnapa? chodzi mi jak najszybsze skopiowanie danych (okolo 180 GB) na qnapa. Dysk mam usb 3.0 ale zlacza sa chyba 2.0 w 112?

Pozdrawiam
 
bo wtedy nie wejdzie się pozostałe funkcje
Odpowiedź wymijająca.


wystarczy wakeup lan
Pewno tak, o ile przygotujesz poprawnie serwer.

chodzi mi jak najszybsze skopiowanie danych
Więc nie myśl więcej o file station, pozostaje oswoić się z konsolą i dla ułatwienia z midnajt commander, lub jakim klientem FTP.
O kopiowaniu jego wydajności transferach, i midnajt commander wyczytasz wszystko na tym forum. :p
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts112