Pomoc Ts239 pro wymiana pamięci

JurasM_PL

Nowy użytkownik
Noobie
13 Listopad 2009
6
0
1
QNAP
TS-x39 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam. Mam serwer jak w temacie. Standardowo posiadał 1Gb pamięci. Dokładnie moduł Adata AD2S800B1G6-B DDR2 800 1GX
Postanowiłem wymienić ją na 2Gb Samsunga 2Rx8 PC2-6400S-666-12-E3 który wg opisu powinien pasować. Niestety po zainstalowanie serwer nie ruszył. Teraz nawet po ponownym zainstalowaniu poprzedniej pamięci nie startuje. Po włączeniu uruchamia się tylko wentylator, zapala pomarańczowa dioda i serwer wydaje po trzy krótkie sygnały w odstępach ok. 0.5 sekundy. Co to może oznaczać? Czy uwaliłem serwer? Co mogło ulec uszkodzeniu?
 
Myślę że nie, nie pierwszy raz robię coś przy komputerach - ale jeszcze raz sprawdzę
Już się wyjaśniło. Pomogło przeczyszczenie styków slota. Popsikałem spirytusem, przetarły wacikiem, ponownie zainstalowałem moduł i wszystko ruszyło.
Po włożeniu tej pamięci 2GB też wszystko OK.
Wielkie dzięki za to że mnie naprowadziłeś że to może być coś ze slotem pamięci.
Jeszcze raz dziękuję. Nie wiem czy za pomoc na tym forum przydziela się jakieś punkty albo stawia piwo tak jak to jest na innych forach? Proszę o podpowiedź abym mógł się chociaż w ten sposób zrewanżować. Problem można uznać za rozwiązany.
 
upload_2019-12-10_8-58-21.png