Pomoc TV station: wyszukiwanie kanałów mnie przerosło!

Flashman

Entry Technician
Q Associate
15 Sierpień 2013
67
9
58
QNAP
TS-h886
Ethernet
1 GbE
Ahoj Forumowicze,
czy może ktoś mnie oświecić, jak skonfigurować TV station żeby ustrojstwo było tak uprzejme i zechciało wyszukiwać dostępne kanały DVB-T w moim miejscu zamieszkania (Zielona Góra). Z tego co oferuje wizzard dochodzę do etapu wyboru kraju i paczki multiplexu, która jest ograniczona tylko kilku miast w Polsce. Ashampoo_Snap_2015.08.27_14h32m39s_001_.png
Tuner jest wykrywany prawidłowo (Realtek DVB-T RTL2832) i teoretycznie powinien działać z moim TS-453 Pro... Nijak nie mam pomysłu, jak to obczaić, może ktoś z Was ma jakiś pomysł? Z góry dzięki za wsparcie!
 
Zrobione. Złapał mi MUX1, MUX2 i MUX3 mimo że sygnał na poziomie 40% Ashampoo_Snap_2015.08.27_17h58m50s_003_.png nie abla...
Doszedłem do etapu jak w załączniku: Ashampoo_Snap_2015.08.27_17h56m17s_002_.png
Jakieś kodeki muszę jeszcze dograć czy jak, żeby zadziałało?
 
Moment. Masz DVB-T USB stick, do którego nie ma driver'ów w systemie QNAP. Do mojego nie ma nawet w systemie Windows. Instaluje te dostarczone od producenta sprzętu. Ale nie dostarczył on driver'ów do Linuxa. Czemu więc QNAP miałby pisać/zajmować się tym tematem?
Szybciej i taniej będzie kupić kompatybilny DVB-T USB stick... Kilkadziesiąt złotych.
 
albo trzeba ten plugin włączyć :)
...jakieś bliższe wskazówki jak się do tego dobrać? PLS:s
Szybciej i taniej będzie kupić kompatybilny DVB-T USB stick... Kilkadziesiąt złotych.
...Qnap rekomenduje 3 kompatybilne modele - żaden obecnie nie jest dostępny w Polsce (zabytki sprzed 5 lat), normalnie jakiś LOL, po chusteczkę Qnap udostępnia usługę, z której normalnie nie da się korzystać bez ukończenia 3 fakultetów i doktoratu z infotechnomniemanologii:vomit:
 
  • Angry
Reakcje: kaktus
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
...i to by było na tyle, przećwiczyłem plugin VLC w chrome, IE11 oraz EDGE - śmiem jednogłośnie orzec, że TV station nie zamierza współdziałać z żadną z przeglądarek w środowisku WIN10, Ashampoo_Snap_2015.08.28_17h20m24s_004_.png na których próbowałem to odpalić i VLC media Player także nie kwapi się do wsparcia. Problem odkładam jako nierozwiązywalny na obecnym etapie i tuner DVB-T wraca do PC. Howgh!
 
Witam Panowie,
męczę się jeszcze na ts212p, wpadlem na pomysl podłączenia mojej kablówki do nasa i co? I działa !!!
Zakupiłem w jednym z salonów produkt mediatech mt 4168. Podłączałem go do tylnych wejść usb i lipa, coś mnie podkusiło żeby podłączyć to cudo (warte 79 pln) do usb z przodu (gniazdo do szybkiego kopiowania) i poszło, tvstation wykryl usb i wyszukał kanaly z kablówki.
Odtwarzam to wszystko na firefox v.41 na Ubuntu, po dodaniu pluginu vlc. Dodatkowo mam kilka kanałów sćiągniętych w formacie m3u które odtwarzam bespośrednio w VLC.
Wszystko działa po IP sieci wewnętrznej, teraz kombinuję jak wystawić to na zewntrz, żeby można było oglądać tv po wpisaniu domeny...
Spoko, nie mam zamiaru udostępniać tego osobom trzecim, co najwyżej bratu w UK :Dumny:
Miałby ktoś pomysł jak odtwarzać kanały z tvstation po wpisaniu domeny? Samo tvstation otwiera się do okna logowania i koniec.
Zrzut ekranu z 2015-09-25 22:02:27.png tvstation.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/tv-station-wyszukiwanie-kana%C5%82%C3%B3w-mnie-przeros%C5%82o.7678/
  2. SFP bespośrednio