Pomoc TVHeadend Kodi 17.1 na QNAP 253A

robay

Passing Basics
Beginner
12 Styczeń 2015
22
4
3
40
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Potrzebuje uzyskać funkcje nagrywania na QNAP 253A używając IPTV na Kodi 17.1
W tej chwili mam skonfigurowany Simple IPTV Client ale nie ma możliwości nagrywania.
Zdecydowałem pójść w stronę TVHeadend ale przy próbie instalacji paczki TVHeadend_0.9.0.3_x86_64.qpkg mam komunikat:
No supported USB tuner detected. Retry or Install TVH_Dev QPKG first.

Naturalnie nie potrzebuje podłączać tunera.
Czy ktoś mial podobne doświadczenia?
 
Mam przed oczyma TVH ver. 0.9.0.3 dla qnapa i ni jak nie widzę sposobu konfiguracji IPTV. Aktualana kompilacja oparta jest na "HTS Tvheadend 4.3-11~gaec09b6-dirty". Pamiętam, że w wersji opartej na TVH 3 była osobna sekcja dla konfiguracji IPTV ale w tej nie ma, a TVH w wer. 3 nie działa już na QTS 4.2 nie mówiąc o 4.3. Ja mam tuner więc takiego problemu z instalacją nie doświadczyłem. Z tunera działa bardzo dobrze i nagrywa bezproblemowo.
Przepraszam, muszę się przyznać do błędu. Jednak jest możliwość odpalenia IPTV pod TVHeadend. Nie dawało mi to spokoju i znalazłem. Konfiguracja jest bardzo daleka od intuicyjnej i oczywistej, ale jednak jest.
Tak wogóle to można to rozwiązać bez TVHeadend. Potrzebujesz:
1. Kodi 17
2. Plugin m-TVGuide z ModsKodi.pl
2. FFMpeg z repo forum Qnap

Całość skonfigurować i nagrywać :)
 
Dzięki! Sprawdzałem m-tvGuide lecz nie spełnia moim oczekiwań. Mam liste Rapida na Simple IPTV Client + EPG, brakuje mi dosłownie tej jednej funkcji (recording) a w ogóle bajka byłaby z timeshiftem.
Generalnie w Kodi jest klient TVHeadend ale potrzebuje gdzies postawić serwer, a jedynym słusznym miejscem jest QNAP :)
TVH bez wpiętego tunera da się zainstalować lecz preparując wcześnie qpkg, lecz tego jescze nie rozgryzłem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. konfiguracja kodi