Pomoc TVHeadend Station Container TS-251

hawkers

Entry Technician
Q Associate
25 Listopad 2014
51
13
8
47
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Zainstalowałem tvheadend w station container,problem jest w tym, że nie widzi tunera.Trzeba jakieś sterowniki doinstalować?Jeśli tak to jak to zrobić?
 
Hauppauge Nova-t ,wczesniej miałem qnap ts-212p i dzialal.Wersja firmware najnowsza.Urządzenia w station wszystkie dodane.Jak wchodzę w ustawienia to nie pokazuje żadnego tunera.Na qnap 212p było widać tuner.Teraz na 251 nie widać wogóle.Myślę że brak sterowników tylko nie wiem jak zainstalować.
 
Hauppauge Nova-t ,wczesniej miałem qnap ts-212p i dzialal.Wersja firmware najnowsza.Urządzenia w station wszystkie dodane.Jak wchodzę w ustawienia to nie pokazuje żadnego tunera.Na qnap 212p było widać tuner.Teraz na 251 nie widać wogóle.Myślę że brak sterowników tylko nie wiem jak zainstalować.

Możesz napisać w którym miejscu w CS wykrywał Ci tuner ?
Mam cztery tunery i żadnego mi nie wykrywa :)
 
Tego softu nie testowałem. A działa Ci tuner normalnie pod TvHeadend lub TVStation w systemie? Rozumiem że w CS nie masz go na liście urządzeń przy tworzeniu kontenera czy możesz go wybrać ale nie działa ?
 
To dziwne że nie widnieje na liście sprzętu w CS. Mój co prawda rozpoznawał jako jakiś modem ale był. Niestety teraz nie sprawdzę bo w moim FW przestał działać całkowicie.
 
w urządzeniach nie wykrywa wogóle mi tunera.jak miałęm ts-212p to tvheadend normalnie instalowałem a nie przez contener i wykrywało.teraz w kontenerze nie wykrywa wogóle tunera w urzadzeniach.
 
W jądrze w 4.2.1 nie ma modułów do obsługi tunerów DVB-T i też się na to wściekam!
Zainstalowałem pod Virtual Station ubuntu 14.04 które ma moduły i widzi tunery, ale niestety tvheadend strasznie tnie mi obraz. Czy to kwestia wydajności tunera, usb czy wirtualek?
 
To kwestia VM. Nie masz bezpośredniego dostępu do sprzętu więc tego nie przeskoczysz, ale powinieneś móc z TvHeadend strumieniować np. do KODI i to powinno działać całkiem dobrze.
 
To kwestia VM. Nie masz bezpośredniego dostępu do sprzętu więc tego nie przeskoczysz, ale powinieneś móc z TvHeadend strumieniować np. do KODI i to powinno działać całkiem dobrze.

Strumieniuje, ale niestety mocno rwie i pikseloza się robi okropna. Wcześniej myślałem że to kwestia anteny, ale na dedykowanym kompie (nawet z Atomem) działa ok.
W Container Station pewnie działałoby płynniej, ale tam w jądrze nie ma znowu modułów do kart dvb-t :(
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. insmod
  2. Tuner