Pomoc TVS-473e po aktualizacji do 5.0.0.2131 build 20220815 ma problem z RAM

Plachon

Passing Basics
Beginner
13 Grudzień 2019
10
2
3
49
Warszawa
QNAP
TVS-x73
Ethernet
1 GbE
TVS-473e z 64GB RAM po aktualizacji do 5.0.0.2131 build 20220815 wykrywa tylko 3GB RAM. Do momentu aktualizacji kernela widział poprawnie 64GB, aczkolwiek ich instalacja była dziwna. Trzeba było dodawać kaza kość 16GB do kolejnego banku włączać i wyłączać NAS. Inaczej wykrywał jak chciał 32/48. Natomiast teraz ta metoda jest skuteczna do 48GB. Dołożenie 4 kości powoduje wykrycie raz 3GB raz 32GB. Pamięci Goodram mieszałem w róznych konfiguracjach. Mam w opcji pozostawienie 48GB, albo próbę powrotu do niższej wersji softu. Macie jakieś pomysły, może coś w BIOS trzeba sprawdzić? Czytałem na zagranicznych forach, że pomogło komus flashowanie na nowo BIOSU. Czy zakładać ticket w QNAP?
 
Nie wydaje się mi że jest to problem aktualizacji, po prostu metoda z dodawaniem kolejnych kości RAM przestała działać. Może jest coś od początku nie tak z kośćmi RAM lub z ich kompatybilnością z w/w modelem Qnap. Ja od początku także mam zainstalowane 4 sloty RAM w dwóch identycznych modelach Qnap i ani wcześniej ani teraz (po aktualizacji) tzn. nigdy nie miałem żadnych problemów z ich wykrywaniem (pojemnością). Może rzeczywiście załóż ticket, bo objawy od samego początku są jak dla mnie nieakceptowalne.

Tak to tylko tu zostawię:
"4 x SODIMM DDR4
W przypadku konfiguracji z dwoma lub czterema modułami DIMM należy używać par identycznych modułów DDR4.

Uwaga: W celu zapewnienia wydajności systemu i stabilności używaj modułów pamięci wyłącznie firmy QNAP. W urządzeniach NAS wyposażonych w kilka gniazd pamięci należy używać modułów QNAP o identycznych specyfikacjach. Ostrzeżenie: Używanie nieobsługiwanych modułów może pogorszyć wydajność, powodować błędy, a nawet uniemożliwić uruchomienie systemu operacyjnego."
 
Nie pamiętam dokładnie parametrów ale jakieś Kingston'y, chyba wtedy były one nawet do kupienia na stronie qnapa jako upgrade. Oczywiście kupiłem w innym sklepie ale takie same jakie były zalecane (o takich samych parametrach).

Tu masz link do tematu na forum: Udzielamy pomocy - QNAP TVS-473e - dołożenie ram
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. tvs-473e
  2. x72 bios
  3. bios trzeba