Pomoc TVS-672n cache, qtier a może dwa dodatkowe dyski M.2?

Ice

Wyżej w hierarchii niż Pawliko.
Q's Reseller
16 Styczeń 2018
1 347
2
491
113
38
QNAP
TVS-h1288X
Ethernet
10 GbE
Cześć. Mam kilka pytań odnośnie konfiguracji nowego serwera, który do mnie wpadnie na dniach.

Na początek w serwerze będzie kilka dysków, bez raidu - jako, że czeka mnie migracja z S, mogę najpierw wykorzystać czas na eksperymenty ze stabilnością itp.

Zastanawiam się jak zestawić pamięć M.2 - czy zrobić ją jako cache, qtier a może jako dwa dyski, na których będą wirtualne maszyny. Qnap będzie służył jako: serwer www i poczty, tylko 4 domeny - także bez szału. Na chwilę obecną ok 8-10 kontenerów dockera, każdy działa i pracuje 24/h. Kopia zapasowa 2 komputerów jako migawki, 5 komputerów będzie raz w miesiącu będzie robiło backup danych - mikro bazy danych. Maksymalnie, jednocześnie 2 klientów do transkodowania, jedne klient od pobierania materiału 10-15 mb/s. W nocy duże synchronizacje pomiędzy dwoma serwerami (100-300GB). 8 kamer będzie korzystało z QVR Pro, na maksymalnych możliwościach (5mpx, 8000kb/s). Raczej niczego nie pominąłem.
Finalnie jak się przeniosę, plan na dyski jest taki - 2xRAID1(ważne dane),1xQVR,3xSynchronizacja danych(jak się stracą, nikt nie będzie płakał, do odzyskania).
W takim układzie i przy takim wykorzystaniu serwera, jak najlepiej zestawić dyski M.2? Nigdy w NASie nie miałem z tym do czynienia stąd moje pytanie.

Czytałem na forum, że zdarzają się problemy z aktualizacją i że serwery nie wstają. Czy to jest rzeczywiście problem, czy pojedyncze przypadki?
Pozdrawiam

Model serwera: QNAP TS-672n
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. migracja danych z dysków