Pomoc tworzenie nowego folderu/katalogu

tom.nap

Passing Basics
Beginner
11 Luty 2016
12
1
3
50
QNAP
null
Ethernet
null
witam
prozaiczne pytanie, chciałbym mieć strukturę katalogów taką jak w komputerze, niestety QNAP pozwala mi dodać katalog tylko w "systemowych katalogach" jak download, home, homes, multimedia, etc...
Dodam tylko że próbuję to zrobić poprzez file station, nawet jeśli jestem na samej górze i tak bierze pierwszy z powyższych katalogów.


Drugie pytanie dotyczy hybriddesk station czytając niektóre porady, lepiej zainstalować Kodi, czy wykorzystać aplikację od Qnapa??


z góry dziękuję za pomoc

TG
 
chciałbym mieć strukturę katalogów taką jak w komputerze, niestety QNAP pozwala mi dodać katalog tylko w "systemowych katalogach" jak download, home, homes, multimedia
bzdura - dodaj katalog udostępniany i dalej rzeźbisz jak chcesz
Witam
faktycznie tak jak napisałeś nie było to trudne, natomiast z czystej ciekawości do czego służy instalacja folderu jak na załączonym rys. q3, i czy zawsze tylko można założyć nowy folder poprzez folder współdzielony jak na rys. q2, a teraz mając utworzony katalog z drugiej strony jak go usunąć:) próbowałem z prawego klawisza myszy rys. q1 - usuń transkodowanie, ustawiłem też że grupa administratorów będzie mogła usunąć pliki jak na rys. q4 i na razie nic

dziękuję za odpowiedź

oświeciło mnie w panelu sterowania folder był współdzielony i z tamtego miejsca trzeba go usuwać, pytanie tylko czy zawsze nowy folder jest współdzielony??:) jako że sam używam tylko NASa, to na razie nie chciałbym nic współdzielić, ktoś może mi to wyjaśnić

dzięki
 

Załączniki

  • q1.JPG
    q1.JPG
    96,8 KB · Wyświetleń: 37
  • q2.JPG
    q2.JPG
    95,7 KB · Wyświetleń: 32
  • q3.JPG
    q3.JPG
    87,6 KB · Wyświetleń: 32
  • q4.JPG
    q4.JPG
    102,8 KB · Wyświetleń: 34
oświeciło mnie w panelu sterowania folder był współdzielony i z tamtego miejsca trzeba go usuwać, pytanie tylko czy zawsze nowy folder jest współdzielony??
tak - zawsze tak było i tak bedzie - niezależnie czy to QNAP , S czy Windows.

jako że sam używam tylko NASa, to na razie nie chciałbym nic współdzielić, ktoś może mi to wyjaśnić
przyjmij na słowo i żyj z tym .. chyba ze jestes specem IT, to poczytaj sobie o SMB i CIFS.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jak usunąć folder współdzielony