Udostępnianie folderów w iCloud. iOS 13 odeśle DropBoxa do lamusa?

Z udostępniania plików w iCloud korzystam często. Sporadycznie posiłkuję się udostępnianiem z mojego domowego QNAP-a, właśnie w przypadku konieczności podzielenia się folderem. Praktycznie nie używam (jako udostępniający) innych serwisów chmurowych. Wygląda na to, że i QNAP niebawem trochę odsapnie.

„Jak tylko będę mógł udostępniać foldery, przestanę używać DropBoxa”


To zbiorowy cytat z wielu moich znajomych, którzy już zaczęli tak jak ja używać iCloud Drive do udostępniania plików. Teraz wystarczy we wrześniu sprawdzić, czy dotrzymają słowa. Dam Wam znać.

Udostępnianie folderów będzie działać tak samo, jak obecnie udostępnianie plików z iCloud. Należy zaznaczyć folder, wybrać z menu „Udostępnij” i następnie panelu udostępniania wybrać „Dodaj osoby”. Do dyspozycji mamy identyczne opcje, jak obecnie, czyli możemy zezwolić tylko na pobranie lub również na edycję oraz zdecydować, czy każdy, kto wejdzie w posiadanie linku, będzie miał dostęp do treści, czy tylko dodane osoby. Jeżeli zajdzie potrzeba, to możemy zaznaczyć jednocześnie wiele folderów i udostępnić je za jednym zamachem.

ai2.wp.com_mojmac.pl_wp_content_uploads_2019_06_Folder_Sharing7761e1e749820fcadc022b997a5fd670.png


Niestety w pierwszej becie funkcja wydaje się jeszcze nie działać. W ostatnim kroku pojawia się komunikat z błędem. Jednak to nic dziwnego na tym etapie testów deweloperskich. Nie jest to jedyna funkcja, która nie działa lub działa niestabilnie w iOS 13 i reszcie bet.

Jeżeli tylko udostępnianie zacznie działać, to zdam Wam raport z testów praktycznych w tym, czy osoby zaproszone będą mogły dodawać własne pliki do udostępnionego folderu.


Artykuł Udostępnianie folderów w iCloud. iOS 13 odeśle DropBoxa do lamusa? pochodzi z serwisu Mój Mac.

Kontynuuj czytanie...
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. icloud