Pomoc Udostępnianie folderu dla Music Station

wojtekdu

Systems Admin...
Q's Expert
6 Marzec 2015
387
34
28
63
Lisów
lisow.eu
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Mam folder z muzyką na drugim woluminie. Folder nazywa się Muzyka. Chciałbym, aby ten folder i tylko ten, był widoczny dla Music Station.
Jak w Control Panel w Foldery współdzielone zaznaczyłem ten folder i zaznaczyłem opcję dla tego katalogu Folder Multimediów to po pierwsze nie chce zapamiętać wprowadzonej zmiany, a po drugie jak wchodzę do Zarządzania Multimediami i chcę dodać ten folder nie mogę tego zrobić. Pewnie coś robię nie tak?
I jeszcze jedno jak uruchamiam Music Station otrzymuję komunikat "Nie udało się połączyć z biblioteką multimediów". Na maila dostałem komunikat "Failed to enable auto-tiering for shared folder "Muzyka".

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5.0684 Build 20180831
Model serwera: QNAP TS-251
 
Jak masz tutaj zaznaczone?
upload_2018-9-4_21-9-1.png
 
Miałem tak samo na TS-231P nie można było ustawić biblioteki multimediów (nie zapamiętywał ustawień) przez co nie działała żadna aplikacja która korzysta z tej biblioteki. Znalazłem gdzieś w necie takie rozwiązanie, logujesz się przez konsolę SSH i restartujesz bazę danych i media service poleceniami
/etc/init.d/mariadb.sh restart
/etc/init.d/QMediaService.sh restart
Później ustawiasz bibliotekę. Z doświadczenia wiem że nie zawsze po pierwszym restarcie to działa.
Ogólnie jest to chyba jakiś błąd od ostatniej aktualizacji.
 
No właśnie mam tak:
upload_2018-9-5_8-47-52.png

I nie mogę nic dodać, bo nie zapamiętuje.
Miałem tak samo na TS-231P nie można było ustawić biblioteki multimediów (nie zapamiętywał ustawień) przez co nie działała żadna aplikacja która korzysta z tej biblioteki. Znalazłem gdzieś w necie takie rozwiązanie, logujesz się przez konsolę SSH i restartujesz bazę danych i media service poleceniami
/etc/init.d/mariadb.sh restart
/etc/init.d/QMediaService.sh restart
Później ustawiasz bibliotekę. Z doświadczenia wiem że nie zawsze po pierwszym restarcie to działa.
Ogólnie jest to chyba jakiś błąd od ostatniej aktualizacji.
Nigdy tego nie robiłem. Nie wiem czy nie jestem za cienki. Jak zalogować się do konsoli SSH?
OK do konsoli zalogowałem się przez PUTTY, ale jak wydaję pierwszą komendę otrzymuję zwrotnie komunikat "No such file or directory" Czy to jest problem związany ze ścieżką? Nie mam doświadczenia z Linuxem.
Jest jeszcze jedna rzecz którą zauważyłem, otóż w Foldery współdzielone mam tak:
upload_2018-9-5_9-8-30.png

Dlaczego Download i Multimedia są w innym kolorze?
 
Przede wszystkim musisz mieć włączoną komunikację SSH. Klikasz Ustawienia szukasz w dziale "usługi sieci i plików" Telnet / SSH .
Musi tam być zaznaczona opcja "Zezwól na połączenie SSH ..." nr portu 22.
Następnie logujesz się przy pomocy jakiegoś klienta np PuTTY do konsoli SSH. PuTTY trzeba sobie pobrać z neta jak nie masz.
Logowanie przez PuTTY:
Otwierasz i zaznaczasz CONNECTION TYPE na SSH (chyba tak jest nawet domyślnie po otwarciu programu)
Host - adres ip Twojego NAS-a
Klikasz OPEN, otwiera się konsola, tam logujesz się na konto admina, po zalogowaniu wpisujesz lub wklejasz
/etc/init.d/mariadb.sh restart
Czekasz aż się zrestartuje usługa i wklejasz następny
/etc/init.d/QMediaService.sh restart
czekasz aż się zrestartuje usługa.
No i po tym powinno już działać ustawianie folderów multimedialnych.
Jeśli chodzi o kolory folderów to są poszarzałe, ponieważ są to foldery domyślnie utworzone przez system. To jest normalne.
 
OK Jest istotne, bo miałem wyłączony serwer SQL. Po włączeniu i zrobieniu poleceń wygłąda tak:
upload_2018-9-5_9-26-9.png


I w zarządzaniu multimedimi pojawiły się wpisy
upload_2018-9-5_9-27-33.png

Wszystko zaczęło się zachowywać normalnie. Dziękuję za pomoc FabioHunter.
 

Załączniki

  • upload_2018-9-5_9-27-15.png
    upload_2018-9-5_9-27-15.png
    3,1 KB · Wyświetleń: 43

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/udost%C4%99pnianie-folderu-dla-music-station.24270/