Pomoc Udostępniona pamięć graficzna a dostępna pamięć Ram

seba09

Passing Basics
Beginner
15 Maj 2014
19
2
3
36
KRK
QNAP
TVS-x73
Ethernet
1 GbE
Cześć Wszystkim .

Prośba o wytłumaczenie - zakładam że tak ma być ale nie rozumiem dlaczego .

Mianowicie -standardowo Qnap w ustawieniach miał przydzieloną pamięć dla karty graficznej 512MB, wówczas QTS pokazywał dostępną pamięc ok 15,1GB ram (przy zainstalowaniu kosci 2x 8gb ram).

natomiast porada odnośnie przydzielenia pamięci mówi o minimum 512MB a przy odtwarzaniu 4K potrzeba 2GB
upload_2018-7-4_8-23-2.png


Puki co nie odtwarzam/transkoduje materiałów 4K więc chciałem ustawić przydzielenie pamięci na 1GB tak na zaś .

i co się dzieje teraz :
upload_2018-7-4_8-26-58.png

upload_2018-7-4_8-27-45.png



Pamięć dostępna do wykorzystania spada do niespełna 7GB. Dlaczego tak jest ? Myślałem że po przydzieleniu 1 czy nawet 2GBram właśnie o taką ilość spadnie mi dostępna ilość ram .

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 20180528
Model serwera: QNAP TVS-473
 
support pracuje nad rozwiązaniem problemu ale puki co wspólnie doszliśmy do tego że co reset urządzenia widoczna jest inna pojemność RAM

upload_2018-7-4_15-44-7.png

Odpowiedz supportu dziś

"Dzień dobry, pamięć jest wykorzystywana dynamicznie na wszystkie aplikacje. Jeżeli chce Pan zmniejszyć jej wykorzystanie musi Pan zminimalizować ilośc odpalonych aplikacji."

"Dzień dobry, tak jak pisałem wszystko zależy ile aplikacje wykorzystają. To nie jest ilość pamięci zainstalowanej a do wykorzystania, dodatkowo system też robi cache do pamięci RAM aby działał responsywnie. Qboost też właśnie tym zarządza"