Pomoc Ukrywanie w Windows folderów nieudostępnianych

kg7762

Passing Basics
Beginner
6 Listopad 2017
11
1
3
46
QNAP
HS-251
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam,
Na początek chciałem przeprosić za poprzedni post, ale po wpisaniu tytułu niechcący wcisnąłem Enter - i poszło tylko z tytułem (jeśli by się dało, to proszę Administratora o wykasowanie poprzedniego postu).
A teraz do rzeczy.
Mam folder współdzielony o nazwie P1, a w nim trzy podfoldery:
Podf-A
Podf-B
Podf-C
Jeden z użytkowników ma przydzielone pełne prawa dostępu (zapis, odczyt) do dwóch podfolderów - Podf-A i Podf-B, do trzeciego nie ma prawa dostępu.
Po zmapowaniu folderu P1 w Windows, użytkownik zgodnie z ustawieniami ma pełen dostęp do dwóch (Podf-A i Podf-B), ale niestety widzi wszystkie podfoldery (widzi również Podf-C), a mnie zależy na tym, żeby widział tylko te, do których ma dostęp (te, do których nie ma dostępu mają być dla niego niewidoczne).
Pomimo długich prób z ustawieniami w QNAPie i uprawnieniami w Windows, nie udało mi się osiągnąć zakładanego efektu.
Czy ktoś z doświadczonych Kolegów mógłby mi coś podpowiedzieć? - bo wydawało by się, że to prosta sprawa.
Jeśli czegoś nie pomyliłem, to wydaje mi się, że w Novellu przy przydzielaniu uprawnień była opcja - widoczny - niewidoczny.
Pozdrawiam
 
wejść już nie może, bo przy takiej próbie wyskakuje komunikat, że nie ma uprawnień - i to jest ok, ale chodzi mi o to, żeby go nie widział, czyli podsumowując użytkownik ma widzieć tylko te podfoldery do których ma uprawnienia (tylko odczyt lub zapis / odczyt) innych ma nie widzieć.
 
Dalej nie bardzo wiem co zrobić.
Spróbuję zapytać inaczej.
Czy na QNAPie ustawiając prawa dostępu dla użytkowników do udziałów (folder, podfolder, plik), można ustawić wszystko tak, żeby użytkownik, który nie ma prawa dostępu do danego udziału po prostu go nie widział, bo teraz jak nie ma prawa dostępu, to oczywiście nic z nim nie zrobi, ale go widzi, a ja chciałbym, żeby w takiej sytuacji go nie widział (bo po co skoro i tak nie ma do niego praw dostępu).
Czyli użytkownik ma widzieć tylko te udziały do których ma dostęp, inne są dla niego niewidoczne.
Stąd pytanie do Kolegów - da się tak zrobić?
 
zabierz całkiem prawa do udziału :

upload_2018-2-10_22-4-28.png


i widzi:
upload_2018-2-10_22-4-41.png





dodam mu jeden udział:

upload_2018-2-10_22-5-39.png


upload_2018-2-10_22-5-19.png
 
Dziękuję za odpowiedz ale chodziło o sytuacje gdzie usr ma dostep do udziału lecz już nie do wszystkich katalogów podrzędnych. W tej sytuacji chodzi o ukrycie tych folderów tak aby miał jasność gdzie ma dostęp. Widze temat powraca i gdzieś znalażłem jrównież twój wpis o modyfikacji pliku smb.conf poprzez dodanie hide unreadable = yes. Pytanie czy istnieje inny sposób aby to osiągnąć? Jakoś niewierze że qnap niema takiej funkcjonalności z gui?
no i efekt ma być widoczny poprzez eksploratora Windows ... Bo tak wiekszość osób pracuje na plikach.
 
W sumie po restarcie serwera wszystko działa wiec opcja z dopisani narazie sie sprawdza :)
Ok już wierze :) . Przy wyłączeniu dziedziczenia z folderu nadrzędnego uprawnienia nie są propagowane niżej. Oczywiście atrybut "hide unreadable" jest globalny dla udziału.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qnap ukrycie folderów w smb