Pomoc Upgrade Ram TS-251

psi2338

Zarejestrowany
Noobie
26 Listopad 2009
5
4
8
43
Warszawa
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Dzisiaj zmieniłem pamięć ram ze standardowej kości 1 GB na 4 GB Kingstona KVR16LS11/4 . Operacja wymiany jest banalnie prosta, wystarczy wyjąć dyski, wyjąć z gniazda pamięć przekręcić i wyjąć przez otwory. Montaż w kolejności odwrotnej. Montaż drugiej kości do drugiego gniazda według mnie też jest wykonywalny bez rozbudowy, ale na pewno będzie trudniejszy. Czas operacji 5 minut, koszt 146 pln.
Zmiany jakie zobaczyłem :
- można uruchomić Virtual station
- zmniejszyła się ilość zajętej pamięci z 64 % na 16% (przy uruchomieniu standardowych usług)
- po uruchomieniu szybciej włączają się usługi.
 
Czy próbowałeś uruchomić więcej niż jedną wirtualna maszynę przy tej ilości ram? Zastanawiam się czy od razu nie kupić 8GB. Pytanie czy zadziała w jednym gnieździe czy musi być 2x4GB
 
Pytanie czy zadziała w jednym gnieździe czy musi być 2x4GB
też mie to ciekawi, ja zamówiłem już jedną kość 8GB i dzisiaj wieczorem będę sprawdzał, ale na stronie QNAPa na ich oryginalnym sklepie są dostępne do tych modeli kości 8GB więc zakładam, że powinien pociągnąć to
Czy próbowałeś uruchomić więcej niż jedną wirtualna maszynę
Chyba się nie da z tego co czytałem, to w jednej chwili tylko jedna wirtualna, poza tym nie wiem na ile procek by wytrzymał więcej wirtualek (chyba że win 95 byś stawiał)
 
Dzięki za info. Chyba poczekam aż przetestujesz te 8GB i dasz znać ;-) Jeśli dobrze zrozumiałem ograniczenie do jednej maszyny wynika z ograniczenia sprzętowego ts-251 a nie ograniczenia samego virtual station? Zresztą, to co oferuje ten qnap za tą cenę to i tak bajka :)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Jeśli dobrze zrozumiałem ograniczenie do jednej maszyny wynika z ograniczenia sprzętowego ts-251 a nie ograniczenia samego virtual station?
raczej tak

Chyba poczekam aż przetestujesz te 8GB i dasz znać
daję znać - wszystko poszło OK, sama operacja wymiany pamięci zajęła 35 sekund. Wzrost wydajności jest zauważalny wg mnie to i sam serwer bez porównania szybciej wstaje, poza tym jak mam ustawione transkodowanie i kopia na 4-ty dysk to pamięć osiągała 95% i backup krzyczał, że mu zbyt mało RAMu zostało
Przechwytywanie.JPG

Próbowałem testowo włożyć druga kość pamięci i swoimi niezgrabnymi paluchami nie dałem rady zrezygnowałem po około 5 minutach, chyba musiał bym się udać do znajomego chirurga może on by dał radę...
P.S. zapomniałem o najważniejszym pamięć jaką użyłem to KVR16LS11/8 ale wiadomo każdy robi to na własną odpowiedzialność ;)
P.S. 2 ja to robiłem w TS-451 sprzętowo są to takie same urządzenia różniące się jedynie ilością dysków, poza tym wszystko powinno być identyczne
 
eee ja nikogo nie przekonuje :) bo myślę że jak nie używasz Hybryda to różnicy nie zobaczysz... co nie zmienia faktu ze i tak 1x8 czy 2x4 to max co sie wsadzi..

nie wiem tylko po co qnap sprzedaje pamięci do rozbudowy jak stikeruje obudowe by jej nie otwierac...
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
7968.jpg


obudowa tyz......
Mozecie sprobowac potraktowc naklejke suszarka - (ja bym tak zrobil), albo pojsc w bardziej cywilizowany sposob - skontaktowac sie ze sklepem/dystrybutorem i zapytac czy mozecie na wlasna reke zrobic upgrade pamieci i ewentualnie poprosic o instrukcje jak tego dokonac, nie naruszajac gwarancji urzadzenia.
 

Mogą Cię zainteresować

Odpowiedzi
6
Wyświetleń
{liczba}K
Kompatybilność
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. GR1600S3V64L11
  2. GR1600S3V64L11/8G
  3. QTS 5.0.1.2346 build
  4. Goodram 8gb
  5. ts 251d
  6. kości pamięci
  7. RAM DDR3
  8. ts-251a
  9. https://forum.qnap.net.pl/threads/upgrade-ram-ts-251.5998/
  10. pamięć do TS-251A
  11. czy w domowej sieci bezpiecznie
  12. Goodram
  13. TS-251D RAM