Upgrade TS-269L ?

bpx03

Entry Technician
Q Associate
5 Lipiec 2013
56
9
58
41
Manchester
QNAP
TS-x69L
Ethernet
1 GbE
Witam...
Załóżmy że istnieje wersja 270 Pro. Warto byłoby wymienić 269l? Przyjmijmy że różnica w sprzęcie jest taka jak pomiedzy 469L a 470 ;)

Dzięki

edit: Pytanie za duży browar - czy na tej 270 mógłbym się spodziewać ze samba działała by dobrze ;)
 
Mógłbyś uruchomić sobie wirtualizację, odpalić na niej np. Microsoft Windows Server + Microsoft Exchange, do tego XBMC i w pełni odtwarzać filmy 1080p z Dolby TrueHD i DTS HD. A na dodatek zmienić procesor na Core i7. Co o tym sądzisz?
 
  • Lubię to
Reakcje: bpx03
Przekonałeś mnie tym I7 bo nie uznaję innych procesorów... Tylko jak z tą sambą.. ;D

Chyba jednak będę musiał rozważyć upgrade do 470 skoro 270 nie istnieje :)
 
  • Lubię to
Reakcje: bpx03
Wielkie dzięki Mariusz,

Więc teraz pozostaje tylko "pozbyć" się 269 i mieć nadzieję że komuś innemu nie będzie szarpać nerwów :)

edit:
Napisałeś:

Jeśli rozważasz dwa modele różnych producentów, a kryterium może być niższa cena, to nawet się nie zastanawiaj i nie zadawaj pytań... Większość po tygodniu czy dwóch i tak prawie zawsze decyduje się wziąć ten tańszy!

Ja zawsze pod tym względem przegrywałem ze sobą a sam process wygląda mniej więcej tak...:

1. Wpadnie mi coś w oko i natychmiast próbuje znaleźć zastosowanie do czego mi się przyda..
2. Jeżeli nie mogę znaleźć sensownego powodu to patrze że "przecież nie jest takie drogie.."
3. Porównuje różne wersje i produkt 3x droższy wydaje się być lepszym rozwiązaniem...
4. Walczę z sobą max tydzień i rozważam różne za i przeciw...
5. Rozsądek wygrywa i mam "lepszy sprzęt" :)
6. Po tygodniu albo zapominam o nowym nabytku lub przynajmniej o tych "decydujących" ficzerach z punktu 4 :) (przykłady: 27" multitouch monitor, WD HD TV, skaner, lustrzanka, telewizor duzy i dobry - tak średnio to jeden film na pół roku :))
 
  • Haha
Reakcje: kaktus
Ja myślę, że u Ciebie należaałoby zrewidować każdy podzespół w sieci.
Sytuacja z wczoraj: Windows 8.1 Update 1 i prawdopodobnie wina Catalystów do HD5870, które po 3 dniach ciągłej pracy zauważalnie zwalniają mi system. Włączam kopiowanie plików po sieci i ledwo zipie 7Mb/s. CPU i RAM w porządku nigdzie przeciążenia. Po restarcie PC mam 70-80Mb/s.
 
Mariusz, a nie dziwne jest to że tylko z Sambą problem a po ftp idzie normalnie w tym samym czasie? Coś mi się wydaje że nawet Cisco 65xx series by tu nie pomógł w przełączaniu pakietów :)
 
Może antywirus albo jakiś firewall blokuje Ci przepływ. Nie wiem... musisz naprawdę zrewidować każdy element.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 469l