Pomoc UPnP przestało działać

mistus01

Nowy użytkownik
Noobie
6 Marzec 2016
4
1
3
41
QNAP
Ethernet
802.11a (Wi-Fi 2)
Cześć,

Na wstępnie dodam że przez wiele mieisęcy UPnP działało super zarówno na moim QNAPie jak i Routerze (UPC Thomson TWG870).
Stronka myQnapCloud potwierdzała poprawne działanie UPnP.
Po 2 miesiącach przestało to działać "SAMO" :) serio nic nie zmieniałem.
na chwilę pomagało odznaczenie i ponowne uruchomienie UPnP na routerze.

Zgłosiłem awarię routera i dostałem nowy "wypas" router Ubee od UPC. Tu jest również opcja UPnP włączona ale myQnapCloud informuje że nie wykryto routera z obsługą UPnP. Włączanie wyłączanie, restarty jednego i drugiego urządzenia nie działają.

Szukając rozwiązanie przekierowałem porty specyficzne np 8080 w routerze na IP Qnap. Niestety dalej nie ma połączenia.
Probując wpisać zewnętrzne IP xx.xxx.xxx.xx:8080 strona się nie odnajduje.
Dodam że firewall na routerze jest wyłączony.

Proszę o pomoc i rady. Bez działania UPnP nie działa QSYNC i inne dostępy które korzystają z myQnapCloud.com
Przy okazji QNapLink działa

Szczerze może to być związane z aktualizacją Firmware który wygląda na jakiś nowy

Z góry dzięki za pomoc i rady

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20190901
Model serwera: QNAP TS-251+
 
Przestaw tego ubee w tryb bridge i podłącz swój router, bo ten szmelc od upc do niczego się nie nadaje...
Pod warunkiem, że wcześniej nie miał ustawionej opcji modemoroutera - jeśli tak, to niedawno UPC wprowadziło w swojej sieci ipv6 i już nie przełączysz tam modemoroutera, bo wykasowali taką możliwość w sofcie (wersja softu 2.07).

Należy dzwonić do UPC i prosić o przywrócenie tylko ipv4, wtedy w sofcie powinna wrócić opcja mostu - wtedy to dopiero przełączyć Ubee w tryb mostu i podłączyć swój router.
 
Słyszałem tylko o zmianie na ipv6 w kompalu (tym białym z reklamy). W ubee też zmieniali?
Ja mam od początku w trybie bridge bo mi samego modemu nie chcieli dać, a jestem teraz na wypowiedzeniu wiec może coś uda mi się ugrać.
Ten kompal tez podobno na starym sofcie ma tryb bridge i jeszcze wifi 2.4 i 5 GHz na raz. Zadzwoń do nich i popytaj.
 
Może to komuś pomoże, ale mnie pomogło wyłączenie upc wifree na stronie upc. Zanim to wyłączyłem upnp działało jakieś 6-12 godzin i pózniej musiałem zaznaczać od nowa. Po wyłączeniu wszystko działa nieprzerwanie od 2 tygodni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk