Pomoc Uprawnienia do urządzeń zewnętrznych USB

golibroda

Passing Basics
Beginner
21 Marzec 2013
19
6
3
QNAP
TS-x19P II
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam,

Niby prosty problem ale ....

Jest sobie zwykły użytkownik. Ma prawa do pewnych folderów na QNAP 119PII (firmware najnowsze) i sobie z nich korzysta bez problemu.
Ale ma kaprys podłączenia swojego PEN czy HDD. Wszystko się montuje, ale user nie widzi podłączonych urządzeń. Dopiero gdy dam mu uprawnienia na zamontowane wcześniej zasoby to ma do nich dostęp.

I teraz niby prozaiczne pytanie:

Jak zrobić, aby Pen/Hdd podłączony do qnap był od razu dostępny dla usera ? Nie mogę znaleźć opcji tego typu.

Dodam,że user nie jest w grupie admin, bo dla admina wszystko jest od razu widoczne i dostępne.

Proszę o pomoc.
Chyba nie taki prosty problem :(
 
Nic nie chcę zmieniać tylko chcę ogarnąć zasadę !

Rozumiem bezpieczeństwo w AD, korporacji .... ale w domu ? Tu ograniczenia są za duże: wystarczy jeden ptaszek ... chcesz udostępniasz taką funkcję użytkownikowi, jak nie chcesz hołubisz zasady Linuksa i blokujesz. Proste, a jak ułatwia życie :p
 
Nic nie chcę zmieniać tylko chcę ogarnąć zasadę !
Rozumiem bezpieczeństwo w AD, korporacji .... ale w domu ? Tu ograniczenia są za duże: wystarczy jeden ptaszek ... chcesz udostępniasz taką funkcję użytkownikowi, jak nie chcesz hołubisz zasady Linuksa i blokujesz. Proste, a jak ułatwia życie :p

pisz na helpdesk.qnap.com ticketa - może zrobią taką funkcję :)