Pomoc Uprawnienia do usuwania plików

kowalmisiek

Entry Technician
Q Associate
28 Luty 2015
70
4
8
36
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam Wszystkich. Może głupie pytanie ale mam problem z włączeniem zabezpieczenia przed usuwaniem plików i folderów. Mam na serwerku folder Public i w nim pełno innych folderów z danymi. Potrzebuje zrobić tak że tylko admin może mieć pełne prawa + usuwanie a pozostali użytkownicy tylko odczyt i zapis. Da się tak zrobić?
Niby w uprawnieniach zaznaczyłem sobie "Włąściciel Admin Tylko właściciel może usunąć zawartość."
Mielił godzinę i zalogowałem się na innym koncie (nie admin), utworzyłem katalog test i w nim plik tekstowy a potem go normalnie usunąłem. Czemu tak sie dzieje?

Wersja oprogramowania Firmware: QTS 4.3.3
Model serwera: QNAP TS-112
 
user1 coś zapisze to czy user2 może mu to skasować?
jeśli tylko będzie miał takie prawo - to tak

np.
dla userów:
upload_2018-6-7_19-20-24.png


w folderze Dump_doncapo - tylko on i admin mogą robić wszystko , user Robert i tester nie widzą tego katalogu i nie mogą w niego wejść

upload_2018-6-7_19-20-0.png
 
No to lipa trochę z tym.

Ja miałem na początku pomysł taki jak pisałem czyli user1 i user2 mogą tylko i wyłącznie odczytywać i zapisywać (nie mogą usuwać), a admin może odczytywać/zapisywać/usuwać.

W drugim pomyśle zastanawiałem się czy da się chociaż ustawić żeby user1 (odczyt/zapis/usuwanie) tworzy plik a user2 może ten plik odczytać ale nie może usuwać.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. tylko właściciel
  2. usuwanie folderów