Pomoc Uprawnienia dostępu do katalogu - Qfinder

mieczyk100

Nowy użytkownik
Noobie
20 Kwiecień 2017
5
0
1
34
QNAP
TS-219P+
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam,
chciałbym postawić w firmie serwer w oparciu o QNAP TS-231P. Skonfigurowałem dysk NAS zgodnie z instrukcją, a następnie zacząłem tworzyć katalogi sieciowe i przydzielać uprawnienia poszczególnym użytkownikom. Problem się zaczyna w momencie, kiedy chcę określić dostęp do dysku z poziomu eksploratora Windows. Mimo, że do poszczególnych katalogów przypisuję uprawnienia dostępu, to za pomocą programu Qfinder, można dostać się do każdego katalogu, nie będąc żadnym użytkownikiem (QNAPA) w danej sieci lokalnej. Po prostu Qfinder wyszukuje dostępny dysk NAS w sieci lokalnej LAN i nie pytając się o żadne dane użytkownika, umożliwia dostanie się do wszystkich katalogów stworzonych przeze mnie.

W jaki sposób mogę wymusić system, aby sprawdzał, czy dany użytkownik może dostać się do danego folderu, poprzez eksplorator Windowsa?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 Build 20170413
Model serwera: QNAP TS-231P
 
Użytkowników i prawa dostępu zakłada się na NASie i tam nimi zarządza
Dokładnie tak zrobiłem. Ale jak teraz te uprawnienia dostępu przenieść na Windowsa.

Wcześniej wyobrażałem sobie to tak ,że aby dostać się do folderów na dysku NAS poprzez eksplorator windowsa, trzeba zainstalować Qfindera. W tym programie wpisać login i hasło usera i wtedy mieć dostęp do folderów, do których dany user ma uprawnienia.


Wyłącz dostęp dla gości aka anonimowy

Ustawiłem prawa dostępu dla gościa jako "brak dostępu", ale nie pomogło.
 
Dokładnie tak zrobiłem. Ale jak teraz te uprawnienia dostępu przenieść na Windowsa.
jak nie chce się zalogować to problem jest w dwóch miejsach:
  1. CMD -> net use * /d /y
  2. W Windows Credentials Manager też zapisuje hasła:
    upload_2017-4-20_22-28-57.png
upload_2017-4-20_22-29-20.png

upload_2017-4-20_22-29-38.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. prawa dostępu do folderów