Pomoc UPS APC Smart-UPS 1000 + TS-453A - podłączenie

candidate

Entry Technician
Q Associate
5 Październik 2017
75
3
8
54
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Czy ktoś wie czy jest jakiś sposób aby podpiąć tytułowego UPSa pod TS-453A tak aby przy zaniku prądu NAS automatycznie wyłączał się po kilku minutach ? Niestety UPS nie posiada gniazda USB a jedynie RS-232....
 
pewnie przez adapter - który raczej w Q nie bedzie działa z braku wsparcia dla sterownika ..
taniej kupic UPSa innego ...

Ok dzięki za info a jaki najtańszy UPS polecasz po USB który będzie działał z TS-453A ? Wystarczy żeby wytrzymał z 5-10 minut do samoczynnego zamknięcia NASA....
 
mam dokładnie taki
w Q widać go jako :

upload_2017-10-29_10-21-0.png


a podtrzymuje mi godzinę NASa i router.
 
mam dokładnie taki
w Q widać go jako :

20686.png


a podtrzymuje mi godzinę NASa i router.


Godzinę to już konkretnie :) A jaki to jest dokładnie model co masz ? Bo może bym kupił taki sam jak jest sprawdzony ;)

P.S. Czemu nie pokazuje Estimated Protection Time ? Czy dopiero ta informacja jest aktywna po zaniku prądu ?
 
@pigers A jak z głośnością tego UPS ? W sensie jest cichy czy wydaje jakieś wysokie dźwięki itp ? Miałem kiedyś jednego UPS a przy którym niestety nie dało się usiedzieć :/
A to złącze USB co masz na tylnej scianie tego upsa to nie jest czasami do współpracy właśnie z innymi urządzeniami ? Ja mam APC 1500 i takie złącze działa mi z qnapem

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
 
@ratel już zamówiłem tego Powerwalker - może tragedii nie będzie ;) a to pełne wsparcie przez NAS to mi daje tylko dodatkowe informacje i nic więcej? W sensie NAS powinien tak samo się wyłączyć w obu przypadkach?
 
Przykro mi, ale wszystkiego nie wiem :)
Producent (Qnap) deklaruje 100% kompatybilności, więc dodatkowe informacje (czas podtrzymania itp.) są i są wiarygodne.

"Wyłącz serwer po braku zasilania" to zwykłe wyłączenie serwera. Średnio zdrowe dla zawartości dysków.
"System przejdzie w tryb automatycznej ochrony..." to zatrzymanie wszystkich usług, odmontowanie woluminów w celu ochrony danych i przejście w tryb stand-by. Dodatkowym plus to to, że po powrocie zasilania całość wstanie szybciej.

może tragedii nie będzie ;)
Nie będzie.
Te PowerWalkery są Qnapom znane.
 
"Wyłącz serwer po braku zasilania" to zwykłe wyłączenie serwera. Średnio zdrowe dla zawartości dysków.
he ? to normalny shutdown NAS

"System przejdzie w tryb automatycznej ochrony..." to zatrzymanie wszystkich usług, odmontowanie woluminów w celu ochrony danych i przejście w tryb stand-by. Dodatkowym plus to to, że po powrocie zasilania całość wstanie szybciej.
nie, do końca prawda - to powrocie prądu jest robiony restart NAS
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. power walker