Pomoc UPS do TS-451

ciepok77

Passing Basics
Beginner
7 Styczeń 2012
57
11
18
42
Rzeszów
QNAP
TS-x51
Ethernet
40 GbE
Witam, przez nawał obowiązków w ostatnim czasie mój ts451 czekał ponad miesiąc w pudełku na podłączenie. Może uda mi się to zrobić w ten lub kolejny weekend. Ostatnio wyczytałem na forum, że najlepiej wszystko spiąć poprzez switcha i takowy zakupiłem. Dowiedziałem się, że serwer najlepiej podłączyć do ups-a i tu potrzebuje waszej pomocy (nie znam się na tym zupełnie), potrzebuje coś w rozsądnej cenie, gdyż jestem po przeprowadzce i trochę grosza poszło:). Ale liczę też na dobrą jakość polecanego sprzętu, najwyżej stawianie serwera poczeka kolejny miesiąc aż odłoże na ups-a.
 
Podepnę się. Z tego co doczytałem APC posiada możliwość wyłączenia sygnału dźwiękowego na stałe. Jak jest u PowerWalkera?
Swoją drogą ciekawe że na liście dla ts-x51 nie figuruje żaden PowerWalker.
 
Ups tylko pod NAS, często nie ma mnie w domu, zależy mi, żeby podczas braku prądu ups jakoś to zakomunikował serwerowi , żeby ten zdążył się wyłączyć, zanim padnie ups ( o ile to możliwe:)). Zapytam jeszcze, czy podczas pracy serwera i zaniku prądu faktycznie są duże problemy z ponownym uruchomieniem serwera, czy ups jest niezbędny?
 
najczesciej jest kabel dostarczany z UPSem - port USB do kompa/NASa a drugi do upsa
pozostaje banalna konfiguracja nasa i masz luz

polecam podlaczenie sieci (switch + router) pod tego upsa (jak sie da ) zeby bylo juz wypasnie ;)
 
Pewnie tak zrobię tylko problem w tym, że nikt nie polecił jeszcze nic dobrego w przystępnej cenie, jak mam tam podłączyć jeszcze router i switcha to napewno musi mieć 3 wejścia na wtyczki
 
„Zielone” UPS-y CyberPower otrzymały certyfikat kompatybilności z serwerami danych QNAP. Potwierdza on poprawną i bezpieczną współpracę urządzeń obu marek. Certyfikat potwierdza poprawną współpracę urządzeńCyberPower jako awaryjnych systemów zasilania dla dyskówQNAP. Kompatybilność obu rozwiązań gwarantuje, że w przypadku awarii zasilania, urządzenieb zasili macierz QNAP-a, zaś w przypadku wyczerpania baterii – bezpiecznie wyłączy serwer.

Mobilnie z LG G
 
Ok, rozgląda łem się po lokalnych sklepach i mogę kupić upsy, które polecaliście;
1.APC Back-UPS ES 700VA w cenie 419zł, tylko jak z kompatybilnością z qnapem, za trochę więcej wejść, pozycja leżąca (nie tower),
2. Cyberpower dx850 w cenie 259zł, już wiem, że jest kompatybilny, tylko 3 wejścia (choć pod serwer, routery, switcha wystarczy), minus to pozycja stojąca (brak miejsca i kolejne urządzenie na widoku.
Mogę zakupić jeden lub drugi, mieszcze się w budżecie, co polecacie?
 
Ja używam właśnie ten drugi. Do niej jest podłączony zwykły rozgałężnik na trzy gdzie podpięty jest router, modem i nas. W systemie ustawiony aby po 10 minutach się wyłączył i działa prawidłowo.

Sent from my HTC One dual sim using Tapatalk 2
 
Jestem w sklepie i oglądam oba co wybrać, ten apc wygląda ciekawie, tylko jak z kompatybilnością?
Jak nikt się nie wypowiedział to wezme tego co spietrza (Witaj:)), a tak nawiasem, to można rozgaleziać gniazda w ups?
 
to można rozgaleziać gniazda w ups
tak zwykła "chamską" złodziejką
aupload.wikimedia.org_wikipedia_commons_6_6e_Zlodziejka_potrojne.gniazdo.europejskie.jpg
 
Dzięki wszystkim za cenne podpowiedzi, ostatecznie zakupiłem cyberpowera, ze względu na pewną kompatybilność, mam tylko ostatnie pytanie, pewnie do kolegi Spietrza bo takowy posiada, razem z ups jest płyta, czy muszę ją instalować na kompie i tam coś ustawiać, czy ustawiam w serwerze, kiedy ma się zamknąć?