UPS EVER i QNAP-409U

K

kffr

Nowy użytkownik
Noobie
Oct 20, 2008
2
0
1
Posiadam UPS-a EVER SINLINE XL RACK 1800. Urządzenie posiada wyjścia RS-232, USB oraz
kartę zarządzająca SNMP. Niestety oprogramowanie QNAP-a wspiera tylko UPS-y firmy APC. Jak rozwiązać problem podłączenia tych dwóch urządzeń w taki sposób,aby QNAP został
właściwie zamknięty w razie awarii zasilania, jeżeli UPS-em jest inne niz APC urzązenie ? Myślę,że każdy profesjonalny użytkownik nawet w małej firmie zwraca uwagę na bezpieczeństwo zasilania i skłoni sie do zakupu QNAP-a jeżeli nie będzie problemu z zastosowaniem tańszego a spełniającego tą samą funkcję co UPS APC urządzenia.
Czy ktoś rozwiązał może ten problem ?

Silas Mariusz

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
Apr 5, 2008
10,134
31
2,205
153
39
www.devspark.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Z tego co wiem nie ma takiej mozliwosci. Urzadzenia EVER naleza do nizszej polki i nie sa produktem spotykanym na swiatowym rynku... Moze sie myle - nie wiem.

K

kffr

Nowy użytkownik
Noobie
Oct 20, 2008
2
0
1
No cóż, to są polskie urządzenia ale to nie znaczy, że gorsze. Posiadają te same rozwiązania techniczne jeśli chodzi o kształtowanie napięcia wyjściowego, zabezpieczenia i szybkośc reakcji na wahania napięcia wejściowego. Oczywistym jest, że producent QNAP-a nie jest w stanie zaimplementować obsługi wszystkich UPS-ow na swiecie lecz żyjemy w Polsce i jeśli szanuje się klienta i chce sprzedawać np. instytucjom a takową ja reprezentuję to powinno się zadbać o coś tak podstawowego jak sterowanie zamykaniem urządzenia podczas zaniku zasilania. Wiadomo, że budżetówki nie stać na rozwiązania f-my APC, które działają identycznie a są znacznie droższe.
Prouszam ten temat na tym forum licząc na to, iż zważywszy na popularność serwerów plikowych QNAP-a ktoś już może rozwiązał ten problem i podzieli się swoimi spostrzeżeniami.

Paollllo

Paollllo

Nowy użytkownik
Noobie
Aug 28, 2008
14
0
1
Kraków
Czy nie istnieje przypadkiem wśród producentów UPSów standard(y) przynajmniej w zakresie SNMP shutdown?