UPS EVER i QNAP-409U

Dyskusja w 'Sugestie nowych funkcji' rozpoczęta przez użytkownika kffr, 28 Październik 2008.

Ładowanie...
  1. kffr

kffr Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    12:57
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Posiadam UPS-a EVER SINLINE XL RACK 1800. Urządzenie posiada wyjścia RS-232, USB oraz
    kartę zarządzająca SNMP. Niestety oprogramowanie QNAP-a wspiera tylko UPS-y firmy APC. Jak rozwiązać problem podłączenia tych dwóch urządzeń w taki sposób,aby QNAP został
    właściwie zamknięty w razie awarii zasilania, jeżeli UPS-em jest inne niz APC urzązenie ? Myślę,że każdy profesjonalny użytkownik nawet w małej firmie zwraca uwagę na bezpieczeństwo zasilania i skłoni sie do zakupu QNAP-a jeżeli nie będzie problemu z zastosowaniem tańszego a spełniającego tą samą funkcję co UPS APC urządzenia.
    Czy ktoś rozwiązał może ten problem ?

2. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    Oceny:
    +1 422 / 30 / -6
    Followers:
    23
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    Z tego co wiem nie ma takiej mozliwosci. Urzadzenia EVER naleza do nizszej polki i nie sa produktem spotykanym na swiatowym rynku... Moze sie myle - nie wiem.

3. kffr

kffr Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    No cóż, to są polskie urządzenia ale to nie znaczy, że gorsze. Posiadają te same rozwiązania techniczne jeśli chodzi o kształtowanie napięcia wyjściowego, zabezpieczenia i szybkośc reakcji na wahania napięcia wejściowego. Oczywistym jest, że producent QNAP-a nie jest w stanie zaimplementować obsługi wszystkich UPS-ow na swiecie lecz żyjemy w Polsce i jeśli szanuje się klienta i chce sprzedawać np. instytucjom a takową ja reprezentuję to powinno się zadbać o coś tak podstawowego jak sterowanie zamykaniem urządzenia podczas zaniku zasilania. Wiadomo, że budżetówki nie stać na rozwiązania f-my APC, które działają identycznie a są znacznie droższe.
    Prouszam ten temat na tym forum licząc na to, iż zważywszy na popularność serwerów plikowych QNAP-a ktoś już może rozwiązał ten problem i podzieli się swoimi spostrzeżeniami.

4. Paollllo

Paollllo Nowy użytkownik Noobie

Miejscowość:
    Kraków
    Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Czy nie istnieje przypadkiem wśród producentów UPSów standard(y) przynajmniej w zakresie SNMP shutdown?

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.