Pomoc UPS (oficjalnie nie wspierany)

maciejka104

Entry Technician
Q Associate
10 Sierpień 2014
47
4
8
48
QNAP
TS-653D
Ethernet
1 GbE
Witam

Wpadł mi w ręce całkiem fajny UPS Powervar abce600-22 z nowymi bateriami.
Do komunikacji ma port rs232 i USB. Podłączyłem do QNAPa i oczywiście jak to z nie wspieranym urządzeniem nie jest rozpoznane przez system.
SSH i komenda lsusb wskazuje iż UPS jest widziany a lsusb -v pokazuje więcej danych.

Jest jakaś szansa, workaround aby qnap zobaczył i potrafił korzystać aktywnie z UPS?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6 Build 0867
Model serwera: QNAP TS-253
 
NAS`owi to na pewno wyjdzie na zdrowie nawet bez obsługi. On na tym zasilaczu może pracować całkiem długo. Z autopsji wiem, że jak mojego NAS`a podłączyłem przez UPS (również nie wspieranego) skończyły się problemy z rozjechanym systemem plików itd. Pobór energii to 30-35W w zależności od obciążenia serwera przy dwóch leciwych dyskach.
 
Ja mam przygode z UPSem ktory jest na lisciie kompatybilnosci a i tak nie dziala, USB go wykrywa ale nie pojawia sie do zarzadzania.
Robilem rozne myki, miedzyi nnymi passthought to virtualki. I wszystko fajnie chodzilo, wirtualka (ubuntu i windows) widziala dobrze UPSa po USB az do czasu.... gdy odcinalem UPSowi zasilanie...

Wowczas QNAP dzialal dalej na podtrzymywaniu bateryjnym a wirtualka tracila komunikacje z UPSem po USB...
dla mnie normalnie jaja...

Caly czas mam na to (od 2 lat) otwartego ticketa w QNAPie

UPS PowerWalker VI 2000 LCD vs QNAP TVS-471