Pomoc UPS

S

Swierszcz333

Guest
567749_1_f[1].jpg
Witam;

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Q-212P z iBood ;) zanim go uruchomię chcę zakupić UPS-a. Na tym UPS-sie będzie podpięty tylko Qnap i mam takie pytanko czy ten model UPS będzie dobry (Gembird Energenie UPS 650VA Line-Interactive,4xSchuko,LED) to znaczy czy ma wbudowaną funkcję wyłączania Qnapa

Pozdr.
 
Mnie teraz przypadło do firmy zakupić jakiś sensowny UPS pod TS-253pro i router. Czy to co powyższe jest wystarczające czy może lepiej jakiś mocniejszy?
A ile tak w ogóle pociągnie Qnap z routerem na takiej 700?
 
Sprawdz w specyfikacji Routera - jaki pobor mocy oraz w swojej ts-253 pro z 2 dyskami jaki maja pobor (watt). Zsumuj +10% i bedziesz wiedzial ile max te urzadzeznia potrzebuja.
Router 8W + NAS powiedzmy 45 W = 53 W i 10% = 58,3 zaokraglijmy do 60W by latwiej liczyc.
przyjmuje sie, ze okolo 0.7 to wspolczynnik do przeliczania VA wzgledem Watt - czyli 750VA to 525 W co potwierdza np.:
upload_2015-5-25_23-15-1.png

przy calkowitym obciazeniu 500W UPS wytrzyma okolo 4 min:
upload_2015-5-25_23-15-47.png

upload_2015-5-25_23-16-17.png

Stad masz 500 W a nie 525W ;)

Analizujac wykres widzsz jaka charakterystyke ma przykladowy UPS - teraz zwroc uwage, ze UPS ma za zadanie podtrzymac urzadzenie by bezpiecznie sie wylaczylo a nie dzialalo, gdy nie ma pradu pelna para przez np. 5h ... do tego sa specjalne generatory spalinowe, ktore sa zalaczane, gdy UPS im da sygnal, ze zabraklo pradu ....
Ale wracajac do tematu. Pamietaj, ze pojemnosc i nizezawodnosc akumlatorow maleje wraz z ich rozladowywaniem, chce innymi slowy powiedziec, ze jesli rozladujesz akumlator w 5% jego pojemnosci to ilosc cyklow w tym zakresie bedzie pokolo powiedzmy 5000-10000 ale gdy akumlator rozladujesz w 95% to w tym zakresie bedziesz mogl akumlator rozladowac tylko 100 razy, gdyz tak glebokie rozladowywanie skraca jego zywotnosc.
Wiec, jesli nie chcesz zajechac UPSa wybierz taki, ktory nie rozladuje sie w 100% w ciagu zamykania systemu (4-5 minut) , a wybierz taki, ktory pozwoli Ci np. w przyszlosci jeszcze jakies urzadzenie podlaczyc, albo poprostu dluzej Ci posluzy.
 
  • Lubię to
Reakcje: toolman
Witam

odkopał się temat to zapytam. Skończył mi się mój ups to wybrałem model PowerWalker 850VA jako następce do NAS'a i routera ale czytam opinie że potrafią one być głośne, piszczą etc. Jak to z tym jest ? Niech się wypowiedzą posiadacze tego UPSa bo się waham czy kupować :)