Pomoc Uruchamianie prostego skryptu Python bez VM

cepeen

Passing Basics
Beginner
9 Sierpień 2016
21
1
3
43
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Dzien dobry,
Mam nastepujace pytanie, chcialbym cyklicznie uruchamiac prosty skrypt pythonowy (ma sie zalogowac na strone, pobrac dane i tyle), ale mam ts251 i na razie mam 1GB ram wiec VM odpada (zreszta stawianie VM dla jednego skryptu to srednio sensowny pomysl moim zdaniem).
1. Jak go wrzuce gdzies na przestrzen dyskową i wpisze w cronie to bedzie sie uruchamiał automatycznie?
2. Jakie uprawnienia mu nadac, wiadomo ze +x ale dla admina?
3. Skrypt wymaga selenium i phantomjs, jak wrzuce te biblioteki i podam w skrypcie sciezke wprost, to wystarczy? Czy zainstalowac pip (da sie?) i dociagnac te biblioteki?
Pewnie glupie pytanie ale wczesniej nie mialem do czynienia z takimi urzadzeniami.
pozdrawiam

Model:
TS-251
Obecna wersja oprogramowania systemowego:
4.3.3.0238
Data:
2017/07/03
 
pamiętaj że instaluejsz na Intel/x86 a nie ARM

samego pythona zainstalujesz z QNAPWare , na szybko
cd /tmp/; wget http://pool.qnapclub.pl/projects/packages/qnapware/Qnapware_0.81_x86.qpkg; sh Qnapware_0.81_x86.qpkg; rm Qnapware_0.81_x86.qpkg

potem otwórz nową sesją ssh i klepnij opkg update; opkg install python

z pipem to musisz sam się pobawić np z https://www.pixxis.be/2014/04/29/install_python_pip_on_qnap_nas/
albo z palucha zainstalować paczki
 
Ok, ale ta paczka co jest dostepna w AppManager (czy jak to sie zwie) nie wystarczy? Mowie o pythonie. Selenium i phantoma sobie doinstaluje recznie to nie problem. Pytanie tylko czy dobrze rozumiem, ze jesli skrypcik bedzie dostepny i wpisany do crontab to bedzie hulalo? Uprawnienia trzeba dac na admina?
 
Ok, ale ta paczka co jest dostepna w AppManager (czy jak to sie zwie) nie wystarczy?
jak jest nowsza wersja QNAPWare to śmiało instaluj,

Pytanie tylko czy dobrze rozumiem, ze jesli skrypcik bedzie dostepny i wpisany do crontab to bedzie hulalo? Uprawnienia trzeba dac na admina?
pamiętaj że w crontabie warto dawać pełne ściezki do binarek np. /bin/python itd
jeśli chcesz odpalać skrypt : python /sciezka/do/pliku.py to nie musisz nadawać wykonywalności , w przeciwnym wypadku trzeba.
 
jak jest nowsza wersja QNAPWare to śmiało instaluj,
Qnapware to wlasnie to co widac w graficznym panelu administratora?Sorry ze tak pytam ale jestem lama :D

pamiętaj że w crontabie warto dawać pełne ściezki do binarek np. /bin/python itd
ok, bede pamietał,

jeśli chcesz odpalać skrypt : python /sciezka/do/pliku.py to nie musisz nadawać wykonywalności , w przeciwnym wypadku trzeba.
No tak, gapa ze mnie :D
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. skrypt python