Uspienie w QNAP TVS-671-i3-4G

badziewiak

Enterprise Admin...
Q's Architect
3 Marzec 2015
778
165
43
49
Gliwice
QNAP
TVS-871
Ethernet
1 GbE
Zbieram fundusze na sprzet, w miedzyczasie zweryfikowalem swoje zachcianki na model jak w temacie. Pytanie mam takie: Czy to ustrojstwo ma mozliwosc przejscia w stan wstrzymania i wybudzenia zgodnie z zadeklarowanym harmonogramem? Przykladowo nie ma sensu, by pracowal w nocy, wiec niech uspi sie o 1:00, a wybudzi o 9:00. Malo tego: Jesli w danej chwili dane sie przesylaja, to czy moze na czas czytania danych poczekac z uspieniem X minut, by sprobowac ponownie przejsc w stan uspienia? O wake on lan nie pytam, bo takie cos jest.

P.S.
Ten czas oczekiwania na przeczytanie tekstu z regulami forum jest masakryczny. Juz to niedawno czytalem, a i tak musze to czytac jeszcze raz, choc znam to na pamiec.
 
Zapoznaj się z tym tematem Wiedza - Zużycie pradu przez NAS a oszczednosci
Może ci pomoże w decyzji czy na pewno chcesz usypia serwer.
Wracając do Twojego tematu to jest harmonogram w którym możesz ustawić czas spania. Czy zaśnie po transferze danych jeśli akurat takowy będzie. Nie wiem nigdy nie miałem takiego przypadku. Ja swojego nie ustawiam. Gdyż większość właśnie backup i innych zadań mam ustawionych by były robione wlasnie w środku nocy nie wspominając o ściąganiu różnych danych by nie obciazac łączą podczas dnia.
 
Właśnie w międzyczasie czytałem ten watek. W moim PC mam w spadku po starym PC takie coś:

Przechwytywanie.PNG


Ma mechaniczne bicia, buczy jak cholera, ale w zasadzie działa, wiec go nie wyrzucam. Zwróć uwagę ile razy był włączany. Kilka razy dziennie usypiam mojego PC, a ta franca działa i nie zamierza się zepsuć. Może miałeś cholernego pecha z tymi padniętymi dyskami. Ten na razie mi służy.

Wracając do tematu: Koszty są jeszcze do przełknięcia, ale hałas w nocy będzie ciężki do zniesienia. Co do kosztów: Jeśli 1kWh kosztuje ok. 0,60zł, NAS z UPS będzie pracował przez 24h/dobę przez ileś miesięcy, to koszt energii NAS jest:

0,60*0,03872*24*30=16,72704zł/miesiąc w trybie standby dysków oraz:
0,60*0,06630*24*30=28,6416zł/miesiąc w czasie pełnej pracy.

W rzeczywistości będzie coś pośrodku, więc:
22,68432zł/miesiąc średnio.

UPS pożera mi całe 20W na własne potrzeby, więc:
0,60*0,02*24*30=8,64zł/miesiąc.

Razem daje to 31,32432zł/miesiąc.

Jeśli się okaże, że dyski zaczną padać, to jest jeszcze gwarancja.
 
Czy to ustrojstwo ma mozliwosc przejscia w stan wstrzymania i wybudzenia zgodnie z zadeklarowanym harmonogramem?
Tak ma harmonogram ON/OFF. Nie ma czegoś takiego jak wstrzymanie, albo nie zauważyłem. Zresztą i tak nie używam

Wyliczenia kosztów z uśpieniem dysków lub bez możesz pominąć. Bo co znaczy miesiąc w trybie standby ? W przypadku NAS'a (użytkowanego) nie wyobrażam sobie takiego stanu.
 
Czy to ustrojstwo ma mozliwosc przejscia w stan wstrzymania i wybudzenia zgodnie z zadeklarowanym harmonogramem?
Tak ma harmonogram ON/OFF. Nie ma czegoś takiego jak wstrzymanie, albo nie zauważyłem. Zresztą i tak nie używam
Jesli mozna, prosze kogos o zamieszczenie screena.
Wyliczenia kosztów z uśpieniem dysków lub bez możesz pominąć. Bo co znaczy miesiąc w trybie standby ? W przypadku NAS'a (użytkowanego) nie wyobrażam sobie takiego stanu.
Prosta sprawa: Jestem w pracy, NAS nie jest uzywany, ale jest w gotowosci. Wychodzi jakies 9h dziennie. Jak bedzie uzywany, to raczej sporadycznie. Podobnie zreszta jest z drugim dyskiem na PC: Jest gotow do uzycia, dane sa przechowywane, ale non stop nie przesyla danych.
 
Dzięki za screena. Ale właściwie jak to jest z tą gotowością dysków? Jeśli dane nie są przesyłane przez zadany czas, to przechodzą w stan gotowości? Bo system oczywiście cały czas pracuje.