Pomoc Ustawienia DLNA

faber

Passing Basics
Beginner
12 Sierpień 2014
16
5
3
46
QNAP
TS-x59 Pro+
Ethernet
1 GbE
Właśnie próbuję skonfigurować DLNA z moim TV i same problemy.
Twonky zupełnie się nie dogaduje z TV (błąd dekodowania przy wszystkich filmach) więc ustawiłem ten wbudowany DLNA, ogólnie działa (oprócz przewijania mkv 1080p - ale to pewnie przypadłość mojego TV) jednak te foldery to jakaś masakra, VIDEO potem 10 innych a ja chcę tylko jeden i potem moje z filmami.
Wiem że jest "By folder" ale nie można tego ustawić aby nie było innych ?
Wcześniej miałem zwykłe minidlna z ruterkiem i śmigało dobrze, mogłem w minidlna.conf ustawić wszystko jak chciałem.
Więc zainstalowałem Optware i mówię sobie zrobię stare dobre minidlna a tu zonk, minidlna w Optware jest z 2009 roku ? i nie ma nawet root_container ?

Więc do rzeczy, można we wbudowanym DLNA ustawiać te foldery ? i czy jest inne (nowesze) minidlna w ipkg ?
 
upload_2014-8-12_22-16-31.png
Moim zdaniem 112 nadaje się tylko do transmisji, wszelkie konwersje nie wchodzą w rachubę.
Niestety DLNA jest różnie implementowane przez producentów czego skutkiem są takie "żale użytkowników" ... gdzie wine ponoszą wszyscy producenci, bo standard jest jeden.
 

Załączniki

  • upload_2014-8-12_22-15-18.png
    upload_2014-8-12_22-15-18.png
    56,8 KB · Wyświetleń: 36
No niestety nowy Twonky też nie daje rady, TV wszystko widzi ładnie ale nic nie odtwarza, próbowałem ustawić różne TV i nic, mojego nie ma na liście (TOSHIBA 46UL985G). Zostanę przy wbudowanym DLNA (przynajmniej TV odtwarza).
 
Wiem że jest "By folder" ale nie można tego ustawić aby nie było innych ?
Moja przygoda z DLNA trwała... Może 15 sek. Jak zobaczyłem te foldery to dałem sobie spokój. Lepiej wbudować w TV klient SMB/CIFS niż wymyślać DLNA, które na dobrą sprawę ze sprzętami mało jest kompatybilne.

i nie ma nawet root_container ?
?

Więc zainstalowałem Optware i mówię sobie zrobię stare dobre minidlna a tu zonk
Zainstaluj sobie
Bash:
ipkg install optware-devel
i skompiluj. A tak poważnie to pociągnij sobie miniDLNA apt-get'em.
How-To - Polacy nie gęsi i swojego QNAP-a z pulpitem mają!

Rozwiń, proszę, Kolego - nie bardzo wiem o co chodzi, a też mam problemy z kompatybilnością plików.
TwonkyMedia Player. Aplikacja dodatkowa, którą można znaleźć w App Center.

Transcoding na 112p mija się z celem - zamula i tak marny procesor. Powiem szczerze - abstrahując - więcej się spodziewałem po tym sprzęcie :-(
Nie bądź nie poważny.
TS-112 to najtańszy serwer NAS na rynku, którego oprogramowanie wypełnione jest po brzegi ficzerami z modeli za 2k. Więc to jakby za pół darmo.
A to, że jest najsłabszy... Cena.
 
chodzi o to, że ten z ipkg jest w wersji minidlna - cvs20090413-2 i nie ma jeszcze opcji root_container, dopiero nowsze mają.
Dzięki root_container=B i media_dir=/share/HDA_DATA/Multimedia/ mam główny folder od razu ustawiony na moje foldery (bez zbędnych VIDEO,AUDIO, itd.) są same moje foldery.

Dzięki za pomoc, pobrałem optware-devel ale z kompilacją najnowszego minidlna 1.1.3 małe problemy (jakieś tam nagłówki jeszcze chciał) ale za to minidlna-1.1.3_static.tar.gz śmiga aż miło (w końcu przecież mój qnap to intel).

A gdzie mogę wrzucić to do autostartu jakiegoś ?
 
Ok, pogrzebałem trochę i teraz śmiga mi wszystko... no, prawie - nie wiem czyja to sprawka: klienta DLNA wbudowanego w TV (Samsung LE40C650) czy też 112p -chodzi o pliki FLAC i pliki mkv w FullHD (1080p - 50fps). Reszta działa bez zarzutu.
Nie bądź nie poważny.
TS-112 to najtańszy serwer NAS na rynku, którego oprogramowanie wypełnione jest po brzegi ficzerami z modeli za 2k. Więc to jakby za pół darmo.
A to, że jest najsłabszy... Cena.
To jeśli za 500 zł nie można kupić w miarę wydajnego QNAPa - wniosek nasuwa się jeden - bardziej opłaca kupić byle jakiego PCta, postawić byle jakiego linuxa, serwer miniDLNA.
 
To jeśli za 500 zł nie można kupić w miarę wydajnego QNAPa - wniosek nasuwa się jeden - bardziej opłaca kupić byle jakiego PCta, postawić byle jakiego linuxa, serwer miniDLNA.
Za 500zł wydajny serwer? Bądźcie poważni.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
To jeśli za 500 zł nie można kupić w miarę wydajnego QNAPa - wniosek nasuwa się jeden - bardziej opłaca kupić byle jakiego PCta, postawić byle jakiego linuxa, serwer miniDLNA.
jeżeli to ma służyć tylko do DLNA to można kupić ruter np. TL-WDR3500 (postawić dd-wrt czy openwrt) za 150zł do tego dysk z kieszenią USB (za ileś tam) i będzie w miarę działać tanio. Wszystko zależy do czego i ile pracy chcesz poświęcić w konfigurację i codzienną obsługę.
 
Faber.
Jak to mam wgrać ?
Ściągnąłem to na PCta i stoję...
A co do DLNA, Uniwersal Media Server ma fajnie to rozwiązane. Pokazuje TYLKO katalogi które udostępniłem, beż zbędnego sortowania wg. 10 kategorii...
 
Dla potomnych.

Długo szukałem bo niestety ze wszystkich serwerów DLNA "minidlna" jest najlepszy. Strumieniuje najwęcej formatów, jest najlżejszy, nigdy nie zacina i przedewszystkim nie wyświetle tych debilnych rodzajów wyszukiwania np. By Category, By Collect itd.

1. Instalujemy Qnapware według poradnika: Qnapware [x86] pobierając najnowszą wersję z QNAPware
2. Instalujemy minidlna
opkg update
opkg install mnidlna
3. Edytujemy plik konfiguracyjny w /App/opt/etc/minidlna.conf i ustawiamy według własnych preferencji.
4 Uruchamiamy /App/opt/etc/init.d/S90minidlna start

GOTOWE
 

Mogą Cię zainteresować

I
Odpowiedzi
6
Wyświetleń
{liczba}K
I
U
  • Przypięty
  • Pytanie
Odpowiedzi
0
Wyświetleń
{liczba}K
HD Station (Kodi, YouTube, ...)
Usunięty użytkownik pigers
U