Pomoc Ustawienia i połączenie z dyskami sieciowymi via vpn

alladyn21

Entry Technician
Q Associate
22 Wrzesień 2017
74
4
8
33
QNAP
TS-210
Ethernet
10 GbE
Witam

Panowie/Panie
Męczę się od paru dni z konfiguracją mojego qnapa, ponieważ ostatnio jestem częściej poza domem niż w obrębie mojej sieci lokalnej zaszła potrzeba skonfigurowania VPNA na QNAPIE.

No i tu zaczynają sie schody...

Mam stałe IP na routerze do ktorego wpięty jest QNAP on sam w sobie ma odpalonego DDNS od producenta który spisuje się fajnie i przez portal myqnapcloud mogę się z nim łączyć

Kiedy próbuję ustawić pod to wszystko vpn'a to niestety ale nie idzie się połączyć...

Chwilowo obszedłem ten problem ustawiając na routerze strefe DMZ na IP QNAPA ale docelowo wolał bym jednak ruszyć to przez DDNS niż wystawiać całego QNAPA na świat...

Jakiegokolwiek protokołu VPN bym nie używał to i tak nie chce mi się połączyć przez DDNS...

Aczkolwiek przez DMZ wszystko hula, do czasu kiedy wchodzę w osx w otoczenie sieciowe... Niestety nie widzę udostępnionych folderów co robię nie tak :(?

W sieci lokalnej wszystko gra i buczy :)

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.3
Model serwera: QNAP TS-251
 
No właśnie przekierował, ale tak jak by dalej były zamknięte...

Używam l2TP, próbowałem też QBelt. efekt ten sam. Przez DMZ chwilowo działa jak by nie było i tak nie widzi ani SMB ani AFP nie wiedzieć czemu, Pinguje dobrze
 
L2TP -500,1701,4500 udp. Jakie środowisko sieciowe?
Dobrze się składa bo trafiłeś do kogoś kto zna środowisko mac zaraz coś ustalimy.
 
takie same jak zewn? Myślałem że jak się zostawi puste znaczy się ze takie same.

EDIT:

Niestety w wewnętrznych mogę wpisać tylko jeden, nie da się rozdzielic przecinkami

No i jak by nie było to tylko pierwszy z problemów :p
 
Dobra, łączy się więc ten problem z głowy. Sprawdzam restart findera
Dziękuje :-#
Ok restart findera poszedl jednak w otoczeniu sieciowym dalej brak qnapa, bez vpna działa normalnie
 
Możesz się nie połączyć "domyślnie" bo z VPN dostaje inną klasę sieci i Finder tego nie widzi. Potem jak sobie podmontujesz, możesz dodać je do panelu bocznego. Powodzenia.