Pomoc Ustawienia rTorrent

scarecrow

Entry Technician
Q Associate
17 Styczeń 2018
35
1
8
45
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam, prosiłbym o korektę ustawień do jak najlepszej, nie używam publicznych trakerów, łącze 1Gb/300Mb

Czy "UDP port to use for DHT" mam również otworzyć na ruterze ?
1a.jpg 1b.jpg 1c.jpg 1d.jpg

Firmware version: 4.4.2 Build 20200512
Model name: QNAP TS-251
 
Akurat obawiam sie ze jak dasz 0 i zrestartujesz rTorrent to wróci do standardowych ustawień. Nie pamiętam jaki jest maksymalna wartość tutaj.

@Silas Mariusz poproszę skoryguj moją wypowiedź.

Po za tym jakiś limit warto jednak ustawić. Bo może być tak że w czasie pobierania nie będziesz mógł nic zrobić w sieci.
 
Akurat obawiam sie ze jak dasz 0 i zrestartujesz rTorrent to wróci do standardowych ustawień. Nie pamiętam jaki jest maksymalna wartość tutaj.

@Silas Mariusz poproszę skoryguj moją wypowiedź.

Po za tym jakiś limit warto jednak ustawić. Bo może być tak że w czasie pobierania nie będziesz mógł nic zrobić w sieci.


nawet po restarcie dalej mam "Limit nie"

niestety i pisze to specjalnie nigdy takiej sytuacji nie było, max co widziałem na ściąganiu to 65MB/s (x8=520Mb/s) a przy uploadzie (oczywiście na prv. trackerze) 15MB/s ale to rzadko kiedy przeważnie 1-3MB/s a na publicznym max 32/35 MB/s (x8=280Mb/s i tu by się zgadzało), dlatego właśnie dopytuje o ustawienia bo wydaje mi się że powinno szybciej hulać. Generalnie zależy mi tylko na prv. tracker. Nie wiem może się czepiam i tak ma być ale wolę zapytać.

Dodatkowo mam "status portu nieznany" ale po sprawdzeniu w necie port jest otwarty i na ruterze również, nawet po uaktualnieniu do najnowszej wer. problem się utrzymuje.
 
65MB to przecież ponad 600Mb, Sam osiągam maksymalnie takie osiągi, ograniczenia to internet i zapis na dysku, osoby które Ci to udostępniają.

Ja miałem wielokrotnie maksymalną prędkość w rTorrent i musiałem to ograniczyć, bo na czas ściągania nie dało się korzystać z internetu. A mam rpzecież jeszcze inne usługi włączone na NAS.
 
Używaj prywatnych trackerów łatwiej uzyskać prędkości nawet 100mb/s.

Napisałem że używam tylko prywatnych inne mnie nie interesują i właśnie z nimi a właściwie z nim mam takie problemy, prostuje max transfer na Prywatnym Trackerze download 36MiB/s upload 12MiB/s, może tak ma być już nieważne pytanie brzmiało czy ustawienia są poprawne odpowiedz otrzymałem że są "nie istotne" wiec tego będę sie trzymał.
Już tylko chciałbym ustalić czy Status portu nieznany to normalna sprawa, dotychczas było OK zmienił sie sam i tak został mimo aktualizacji programu, oraz co oznacza okienko w lewym dolnym rogu w formie prędkościomierza samochodowego z % (nie mylić z dyskiem), przypuszczam że obciążenie tylko czego wiecznie mam miedzy 80/100% i nie zgadza sie to z niczym procek 3% a obciążenie łącza około 10%
 
Czynnikiem ograniczającym transfer może być wydajność samego urządzenia lub dysków.

U siebie widziałem czasem nawet i po 200 MB/s, ale to już obciążało procesor 90+%

TMP dla torrenta mam na 2x NVMe 970 EVO w Raid0
 
Używaj prywatnych trackerów łatwiej uzyskać prędkości nawet 100mb/s.

Już tylko chciałbym ustalić czy Status portu nieznany to normalna sprawa, dotychczas było OK zmienił sie sam i tak został mimo aktualizacji programu,

Właśnie - w tym samym temacie - po aktualizacji do wersji "rtorrent_0.9.7-A504_x86_64" status portu cały czas mam 'nieznany" - zweryfikowałem w ustawieniach czy coś się powaliło, sprawdziłem też przekierowania na routerze - wszystko w jak najlepszym porządku, a tymczasem jednak nie chce zakminić...

Jakiś pomysł, co się powaliło?
 
Cos na stronie Port Checker - Check Open Ports Online moglo sie pozmieniac :)
1. Połącz sie z serwem za pomocą SSH
2. Wgraj patch
Bash:
cd /tmp
_patch_name=rtpro_ui_upd097_ba504_2020
wget http://pool.qnapclub.pl/projects/packages/rtorrent/patches/${_patch_name}.sh
chmod +x ${_patch_name}.sh
sh ${_patch_name}.sh
 
  • Lubię to
Reakcje: Buli76