Pomoc Ustawienia w już istniejącej sieci

dan-tom

Passing Basics
Beginner
6 Listopad 2018
14
2
3
QNAP
TS-210
Ethernet
100 Mbps
Witam wszystkich.

Na początku chciałbym zaznaczyć że dopiero raczkuję z QNAP-em, jak i w ogóle w temacie sieci, ale chcę się jak najwięcej nauczyć a przy okazji metodą prób i błędów (oby było ich najmniej) ustawić poprawnie działającą sieć w oparciu o QNAP.

I tutaj ma pytanie do forumowiczów: mam już istniejącą sieć która wygląda następująco:
Router:
Adres/Brama: 192.168.0.254
Maska:255.255.255.0
DHCP włączone.

Do tego routera poprzez switch podpięte urządzenia, niektóre "na sztywno", kilka drukarek ze stałym adresem IP oraz podobnie kilka komputerów.
Chciałbym podpiąć QNAP w taki sposób, aby był zaraz za routerem i to on stał się serwerem DHCP, ale w taki sposób aby nie zmieniać ustawień poszczególnych sprzętów, czyli aby brama była nadal pod adresem 192.168.0.254.
Bardzo proszę o ile to możliwe propozycję ustawienia odpowiednio kart sieciowych i ew. routera abym mógł bezboleśnie podłączyć w opisany wyżej sposób swój QNAP.

Jeszcze raz zaznaczę że to mój pierwszy QNAP jak i podejście do tematu sieci (co chyba widać w sposobie opisania problemu wyżej).

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
dan-tom


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5.0728 Build 20181013
Model serwera: QNAP TS-231P2
 
Tak też miałem, ale miałem wrażenie że w sieci strasznie wolno przesyłały się pliki. Po prostu myślałem że jak ustawię QNAP jako serwer DHCP tego typu operacje powinny odbywać się szybciej.
 
Nie miałem nigdy takiego Qnapa więc nie wiem jaka jest jego wydajność, udało mi się w sieci znaleźć taki test prędkości:
TS210.PNG
 
możemy sobie przy piwie pogdybać - ale na damski parasol cała ta zabawa ?

TS-231xx jest daleki od bycia demonem szybkości .. za mało wiemy żeby ocenić czemu idzie wolno transfer plików.

Jaki switch ?
Gdzie schemat sieci ?