Pomoc Ustawienia > Zabezpieczenia

siweczek1985

siweczek1985

Nowy użytkownik
Noobie
8 Grudzień 2014
4
3
3
39
QNAP
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam,

Od jakiś paru miesięcy zabezpieczenia qnap informują mnie o nieudanych próbach ataku - zalogowania się do urządzenia. W celu zwiększenia bezpieczeństwa włączyłem następujące opcje:
1. ustawienia systemu - zabezpieczenia - poziom zabezpieczeń - nie zezwala na połączenia z listy;
2. ustawienia systemu - zabezpieczenia - ochrona dostępu do sieci - wszystkie opcje zaznaczone;

Trochę mnie denerwuje usuwanie powiadomień. ;/ Wydaje mi się że ataki zaczęły występować jak skorzystałem z usług chmury - elephant drive.

Dziwnym zachowaniem systemu zabezpieczeń jest dodawanie adresu IP do czarnej listy mojego drugiego laptopa który nawet nie łączy się z urządzeniem Qnap - tak jakby laptopa próbował pomimo tego że jest wyłączony nawiązać połączenie. Czy można dodać interesujący mnie adres IP tak jakby do zaufanych?? Bądź w jakiś inny sposób wyeliminowania problemu?

Pozdrawiam
Krzysiek
 
Sprawdź na jakie usługi masz te ataki i zablokuj do nich dostęp z zewnątrz. Ewentualnie zmień porty tym usługom na niestandardowe. Kwestia dodawania twojego lapka do czarnej listy może byś wynikiem nieprawidłowego ustawienia reguł tych zabezpieczeń, może wrzuć screena jak żeś wykombinował te ustawienia.
 
Większość ataków była przez SSH więc wyłączyłem tą opcje.
Teraz ataki występują przez ftp. Screeny.

1 2 3 4
 
SSH na wyższy port np 2202 FTP jeżeli nie korzystasz to wyłączyć a jak korzystasz to odrazu dodaj sobie do zbanowanych całe pule adresów takich krajów jak Chiny, Rosja i troszkę znniejsz rygor w zabezpieczeniach b0 5 logowań w ciągu minuty może być powodem ciągłego banowania twojego lapka. Ja po dodaniu klas kilku krajów obniżyłem restrykcje do 5 logowań w ciagu 10 min. I sprawdź czy w tym laptopie przypadkiem nie masz zapisanego błędnego hasła na któreś z kont w Qnapie bo ewidentnie 192.168.1.8 coś chce od niego
 
65.19.146.2 220.248.0.0/14

chyba trochę poniosło mnie i zablokowałem powyższą pule ;/

jak teraz się dostać do qnapa i usunąć regułę??


Avis
Edit: Proponuje napisać jak sobie poradziłeś z problemem a nie usuwać post. To jest forum na którym ludzie szukają pomocy.
w celu przywrócenia ustawień sieciowych (domyślnych) wykonałem restart Qnapa przez przytrzymanie 3 sekundy przycisku z tyłu aż usłyszałem dźwięk.
Po wykonaniu tej operacji ustawienia zostały przywrócone idealnie ponieważ reset wyłączył mi reguły tylko.
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko

Mogą Cię zainteresować