Pomoc Usuwanie zasobów w Bibliotece Multimediów

Gregor

Systems Admin...
Q's Expert
28 Listopad 2008
212
1
13
18
QNAP
TS-239 Pro II
Ethernet
1 GbE
Jak już się zabrałem za nową rzecz to pojawiają się kolejne problemy.

Domyślnie udostępnione zasoby w bibliotece multimediów to Multimedia i Homes.

Dodałem sobie inny folder. Ładnie się dodał. Ale usunąć już się nie chce.

Odnawiałem indeksy.
Włączałem i wyłączałem bibliotekę.
Restartowałem Qnapa
Instalowałem niższy firmware
Wracałam do najwyższego firmware (4.03)
Nic to nie dało

Gdzieś to z pewnością siedzi, ale w jakim pliku?
Pomocy.
Ktoś miał podobny problem?

pzdr
 
mam ten sam problem,
żeby było ciekawiej u mnie foldery są puste, nie ma w nich plików i nie można ich skasować (ani z poziomu exploratora ani file menagera)
co to jest SSH (jak uruchomić?)
 
@Gregor poradziłeś sobie z problemem?
co to jest SSH (jak uruchomić?

przeszukaj forum - poszukiwanym niech będzie putty, zdajemisię SysOp szczególowo opisywał jak to się je i z czym ... posiłkuj się też programem MC (midnajt commander) bo chyba mało wprawny jesteś. Ten program będzie Ci pomocny i nie powinieneś raczej nic nabroić przy jego pomocy.
 
QNAP ma to do siebie ze czasami potrafi uwziac sie za danych folder. Byc moze jakis proces korzysta z ktoregos z plikow w folderze stad ta blokada.
Sprobuj zalogowac sie poprzez SSH i wtedy usunac recznie poprzez rm -rf %NAZWA_FOLDERU%

Hmm...
Problem chyba tkwi gdzie indziej.
Ja bez problemu usunąłem cały folder, nieuważnie dodany we wpisach "Foldery multimediów"
Ale pomimo usunięcia folderu wpis w "Folderach multimediów" pozostał.
I jak na razie nijak nie mogę go usunąc.
 
Niemożliwe: nie można usunąć tylko 2 folderów
apuu.sh_63Ijx.png
 
Dzięki Gregor.

Minionej nocy też znalazłem ten plik, tyle że inną drogą.
Dla zainteresowanych a "niebiegłych" w linuksie (sam też mocny nie jestem) podają jak:
1. Utworzyłem nowy udostępniany folder ("nazwa dowolna"). W ustawieniach zawansowanych wybrałem "Wprowadź ścieżkę ręcznie".
2. Wybrałem z rozwijanej listy ścieżkę "/.system"
3. W folderze "nazwa dowolna" jest plik podany przez Gregora "mediadb.xml". Plik ten zawiera wpisy widoczne właśnie w "Folder multimediów"

.
Ale z uwagi na porę nie chciało mi się już dalej eksperymentować z tym plikiem.

I TERAZ CIEKAWOSTKA

Na koniec wczorajszych bojów włączyłem w ustawieniach "Biblioteki multimediów" "Ręczne skanowanie" i "Skanuj teraz" i... do spania.
Oczywiście zostało przeskanowane wszystko - łącznie z tym niechcianym folderem. I znalazło się w bazie - widać te niepotrzebne foto/wideo/muzyka np. na TV.
I włąśnie miałęm się zabrać za eksperymenty z "mediadb.xml", ale po tym ręcznym skanowaniu nocnym, spróbowałem jeszcze raz - I TERAZ UDAŁO SIĘ USUNĄĆ niepożądany wpis w "Folder multimediów"

Więc może właśnie tu tkwi haczyk - jak już się nieopatrznie doda jakiś wpis, to żeby go usunąć trzeba poczekać na dokończenie skanowania.

Muszę jeszce sprawdzić czy po usunięciu wpisu, zostaną rónież usunięte dane z bazy. Jak sprawdzę - dam informację

Powyższe dotyczy TS-219II P z sytemem QTS 4.05
Dzięki Gregor.

Minionej nocy też znalazłem ten plik, tyle że inną drogą.
Dla zainteresowanych a "niebiegłych" w linuksie (sam też mocny nie jestem) podają jak:
1. Utworzyłem nowy udostępniany folder ("nazwa dowolna"). W ustawieniach zawansowanych wybrałem "Wprowadź ścieżkę ręcznie".
2. Wybrałem z rozwijanej listy ścieżkę "/.system"
3. W folderze "nazwa dowolna" jest plik podany przez Gregora "mediadb.xml". Plik ten zawiera wpisy widoczne właśnie w "Folder multimediów"

.
Ale z uwagi na porę nie chciało mi się już dalej eksperymentować z tym plikiem.

I TERAZ CIEKAWOSTKA

Na koniec wczorajszych bojów włączyłem w ustawieniach "Biblioteki multimediów" "Ręczne skanowanie" i "Skanuj teraz" i... do spania.
Oczywiście zostało przeskanowane wszystko - łącznie z tym niechcianym folderem. I znalazło się w bazie - widać te niepotrzebne foto/wideo/muzyka np. na TV.
I włąśnie miałęm się zabrać za eksperymenty z "mediadb.xml", ale po tym ręcznym skanowaniu nocnym, spróbowałem jeszcze raz - I TERAZ UDAŁO SIĘ USUNĄĆ niepożądany wpis w "Folder multimediów"

Więc może właśnie tu tkwi haczyk - jak już się nieopatrznie doda jakiś wpis, to żeby go usunąć trzeba poczekać na dokończenie skanowania.

Muszę jeszce sprawdzić czy po usunięciu wpisu, zostaną rónież usunięte dane z bazy. Jak sprawdzę - dam informację

Powyższe dotyczy TS-219II P z sytemem QTS 4.05

Po usunięciu niepożądanyc wpisów - nie widać już niepotrzebnych foto/wideo/muzyka na TV - przez "Serwer multimediów DLNA
Dla porządku odbuduję indeksowanie biblioteki multimediów.

Pozdrawiam
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus