Uszkodzony dysk WD RED, płytkę elektroniki lub samo złącze SATA z takiego dysku.

Pecus

Entry Technician
Q Associate
7 Luty 2015
78
15
8
51
Warszawa
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Hi!

Tanio kupię dysk uszkodzony dysk WD RED 1,2,3 lub 4TB (zdaje się że większe mają minimalnie inne złącze).
Konkretnie chodzi mi o samo złącze SATA/zasilanie/zworki od takiego dysku.
Mam taki dysk, z którym zostało ułamane (i zgubione) złącze sygnałowe SATA, oczywiście złamany tylko plastik, styki zostały.
Próbowałem dorobić ten kawałek plastiku i nawet (biorąc pod uwagę moją precyzję :) ) nieźle się udało. Po podpięciu kablem SATA jest OK, ale w złączu hotswap często nie kontaktuje. Lepiej już chyba nie dorobię, więc pozostaje wymiana całego złącza.

Liczę, że w środowisku NASowców coś znajdę.

Załączam fotki tego złącza, bo nawet w tych samych seriach dysków trafiają się różnice. Jak widać wszystko lutowane powierzchniowo po drugiej stronie płytki.

dysk_a.jpg
dysk_b.jpg
 
Dokładny model mojego to WD30EFRX, z tym, że mam też modele 2TB i 4TB - i mają identyczne złącze, wiec także wchodzą w grę, natomiast 6TB ma już to złącze inne, dlatego wrzuciłem fotki.
 
Wiem, dlatego piszę TANIO kupię :)
Dysków mam w nadmiarze, na tym mi jakość szczególnie nie zależy (poza tym, że jest nowy), to raczej takie małe wyzwanie serwisowe.
Jak mam zapłacić konkretne pieniądze, za coś, co i tak może mi nie wyjść, to wolę kupić nowy dysk.
Dlatego pytam o kompletnie uszkodzony - niepotrzebny.