kolinek77

Entry Technician
Q Associate
29 Kwiecień 2015
71
20
8
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam,

Sytuacja wygląda następująco:
Zalogowałem się na QNAPa i procesor zajęty na 100%, więc szukałem przyczyny.
Żadne usługi nie wystawione na zewnątrz. Tylko wewnętrzne SMB.
Znalazłem informację że nowa wersja oprogramowania rozwiązuje ten problem :"Creating a scheduled snapshot replica job without specifying a date would cause high CPU usage."
Zaktualizowałem oprogramowanie i qnap już nie wstał :(. Włącza się i po paru minutach kilka razy zapiszczy i mruga dioda czerwona.
Nie ma żadnego udziału, Qfinder nie wyszukuje qnapa.

Konfiguracja:
2x 4TB w RAID1
1x 4 na snapshoty RAIDa 1
1x 4TB jako Single na dane z RAIDa synchronizowane raz dziennie.

I okazuje się, że żadnego z tych dysków nie da się odczytać :/
Próbowałem po Windows zgodnie z sugestią.
Niestety nie widać tych danych.
Niestety największy problem to backup na zewnątrz jest dość stary.

Podłączyłem dodatkowo do komputera i odpaliłem R-Studio. Po 10h skanowania dysku pokazał partycję DataVol1 i format ext4 na czerwono (czyli trudna do odzyskania) ale kliknięcie recovery nic nie spowodowało. Proces wisi od kilku godzin.

Jakieś sugestie?
Proszę o pomoc :/

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5.0756 Build 20181110
Model serwera: QNAP TS-451A
 
Przyszłościowo kup dodatkową obudowę na dysk zewnętrzny, z dyskiem oczywicie. Sformatuj na dostępny z każdego kompa format plików, np ntfs i rób dzienny automatyczny backup na dysku zewnętrznym. Jak się qnap wyrypie po całości, to będziesz miał swoje dane bezpieczne na zewnętrznym.
 
Baardzo dziękuję QNAPowi za wsparcie i pomoc w rozwiązaniu problemu :Hello::Hello::Hello:
Panu Grzegorzowi udało się rozwiązać problem, gdy mi już się wydawało że dane poszły w kosmos :)

Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Niestety nie wiem tylko co się wydarzyło :s
Raid się odbudowuje, dane się kopiują na zewnątrz.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jak odczytac dane
  2. utrata danych