Uwaga podróbki WD PURX

wd purple i wd purple nv.jpg


Witam, jako autoryzowany partner WD chcieliśmy poinformować, że na rynku pojawiły się podróbki dysków twardych WD PURPLE. Nie są to dyski z serii PURX i nie mają deklarowanej na etykiecie pojemności. Poniżej przykład dysku WD20PURX który można sformatować tylko do 1TB. Prosimy uważać na "atrakcyjne" oferty i zamawiać wyłącznie u sprawdzonych dostawców.

Jednocześnie informuję, że kupując u nas macie Państwo pewność zakupu oryginalnego produktu WD.

wd purple info.jpg


wd administrative tools.jpg


wd purple drives.jpg


Co o tym sądzicie?
 
Podróbka ma inny rozmiar czcionki na etykiecie :)


Send from IOS with Tapatalk
 
Nie. Bo skąd wiesz, że jeden z dystrybutorów nie wpadł na pomysł przyklejania Greenów na Purple, ponieważ dolar rośnie w górę? Wysłałem info do agencji prasowej WD, do QNAP'a, zapytałem Seagate'a... Nikt nic nie wie. Nie ważne co się stanie, ale WD tak czy siak marnie na tym skończy. Firma CCTV, dla której pracuje sprzedaje ok. 200 dysków miesięcznie i w jeden dzień przeskoczyła definitywnie na Seagate i Toshiba. Także czy to prawda czy nie, ktoś jest geniuszem intrygi.
Okay, mam nowe informacje. Sprawa jest podobno znana od połowy zeszłego roku. Są to OEM'owe dyski WD Green sprzedawane pod konkretnego producenta, które nie mają gwarancji. Trafiły do sprzedaży z niewiadomego kanału dystrybucyjnego. Podobno sprawa globalna.
 
Czyżby chodziło o takie dyski jak na zdjęciu ? mam na myśli to co napisał @Silas o dyska WD Green sprzedawanych jako WD Purple i WD Black . Pytam bo kupiłem dwie sztuki jak na zdjęciu z fakturą i na stronie WD nie mogę ich zarejestrować. Do tego na dwóch różnych dyskach jak widać ostanie sześć cyfr s/n są takie same .

aiv.pl_images_84815075460250101906.jpg
aiv.pl_images_55385541700029581409.jpg
 
Gdzie kupiłeś te dyski ? Bo wyglądają jak te z wałka :)
 
Dyski kupione na allegro z fakturą vat. Z tego co zaobserwowałem gość wystawia po każdej skończonej aukcji nowe do licytacji . ( Widać z tego że jest to zaplanowane z premedytacją żeby nie rzucać się w oczy wystawiając większą ilość dysków jednorazowo)
Na zdjęciach w aukcji są przedstawione oryginalne dyski lecz do domu dostałem to co na zdjęciach wyżej .
Dziwi mnie tylko czemu firma WD nic z tym nie robi ?!
Ogólnie na cztery dyski tej firmy na dzień dzisiejszy mam : dwie podróbki plus trzeci kupiony w grudniu i montowany w ubiegły tygodniu na dzień dobry zrobił przy starcie kuku i wyciągną kopyta. Więc czas chyba wyleczyć się z dysków WD
Link do sprzedawcy dysków
Przedmioty użytkownika Hardmatrix - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
To jeden delikwent, wczoraj widziałem jego aukcje. W sumie WD niewiele może zrobić. Kupiłeś sprzęt u "Janusza" i taki efekt. Allegro to taki bazar tylko nie widać kto jest cyganem :p
Jak masz dowód zakupu to odsyłaj i koniecznie opisz mu w komentarzu co o tym myślisz :)
 
WD jest sobie samo winne. Wymyślili bullshit marketingowy, w którym zrobili podział na greeny, redy, purple i blacki. Purple, rzekomo dla Surveillance, skuteczny marketing w którym stali się pionieerem - szkoda, ze 5 lat wczesniej Seagate miał takie rozwiązania pod modelem SV35 a dla multimediów Pipeline HD.

Dobra, zaufaliście WD przez te kolorowanki na etykietach. Co za problem wydrukować własny sticker i przeklepać ID dysku? Okay, ale to oszusci a nie samo WD...
No więc dałęm się kilka razy nabrać i spróbowałem ten rzekomo niezniszczały WD Black, który po 3mc wrócił ze stickerem Repaired - w00t? Przecież miałbyć taki niezniszczalny.

Do Seagate'a też mam żal i to konkretny, epicka wtopa z Barracudami 12'tkami, brak 5 letniej gwarancji.

I jeśli myślicie, że jestem malkontentem i obstawiam za Seagatem to teraz słuchajcie bo to jakby strzał w kolano....
Agencja prasowa, która obsługuje WD w Polsce, obsługuje też QNAP. W marketingu WD Purple wyczytyałem, że dedykowane dla telewizji przemysłowej dyski poprawia jakość nagrań wideo - sorry, ale Wy konsumenci jesteście idiotami a agencja prasowa orzeniła Wam kit wszechczasu. Agencje wyrzucił bym na zbyty pysk, a tłumaczowi tej ulotki dał w zęby.

Kiedyś @rithien wysłał mi szyderczy artykuł nt. audiofilskiej skrętki komputerowej, której metr kosztował kilka tysięcy EUR. Fenomenalnie szyderczy i brzmiała tak, że jeszcze zechcielibyście kupić kawałek tego przewodu żeby Wasza mp3'ójka z WinAmpa brzmiała jak poranna deszczówka. Tfuuu co ja mówie... przecież odtwarzacie z Foobara, bo tam MP3 brzmi lepiej?
Hmmm
To ciekawe jak brzmi w Sound Forge'u? A zapomniałem... pewnie jakiś specjalny model dysku WD musze mieć, żeby słyszeć poprawę wysokich tonów.

Dla mnie WD to gówno - zdyskwalifikowany producent dysków, które w przypadku awarii nadają się do śmietnika bez możliwosci odzysku danych.
Mało tego... Dyski WD Red dedykowane dla NAS'ów, gdzie producent przyznaje sie po roku, że dla konfiguracji NIEwiększych niz 8 dyskow - o ile wykonales update fw inaczej do maks 4?
Wybaczcie, ale QNAP ma klientów, którzy kupili takich dysków 16 i mogą sobie je wyrzucić do śmietnika... bo one są dla "NAS'ów" a nie dla NAS'ów.

Także ja się nawet ciesze, że to koniec tego bullshitu.
 
Niestety nic na to nie poradzę. Chętnie zaryzykowałbym w dyski Seagate z serii Enterprise i może udałoby mi się porozmawiać z Marcinem z Seagate'a, aby spróbował zaaranżować takie do wew. testów i wierze, że akurat Ty znalazł byś mocne środowisko i ich utylizacje w zastosowaniu przemysłowym.
Generalnie mam pewien delay wspólnie z chłopakami z CDRInfo, ale są prace nad uruchomieniem tutaj czegoś ala rankingu dysków i apki .qpkg dla QNAP opartej o Monitorix do kolekcjonowania zmian wartości SMART oraz raportu ich wydajności. Niestety brak zasobów, aby kontynuować i skoncentrować się nad tym.
 
Jak wcześniej pisałem z dysków WD już się wyleczyłem. Sprzedający w rozmowie tel. udał zdziwienie że są to podrobione dyski nie są jego tylko kolegi, który dał mu do sprzedania i że chętnie zwróci pieniądze i koszty przesyłek. Oczywiście aukcję z dyskami nadal trwają .:) Dziś zamówiłem dyski Seagate bo coś w końcu muszę zapakować do Qnapa bo inaczej skończy jako podstawka pod lampkę nocną :)
 
To jak żyć? Co kupować? Mam 4x wd red 2x4 2x2 i te 2TB mam zamiar zamienić na 4TB i co wybrać w takim razie?