Pomoc Video Station - Ograniczenia i sens aplikacji.

lord_yabol

Entry Technician
Q Associate
10 Sierpień 2018
76
10
8
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam,

Zainstalowałem na moim Qnap-ie TS-228A aplikacje Video Station 5.
Wskazałem foldery filmów.
Mam całą kolekcję kaset video które zarchiwizowałem do postaci filmów dvd.
Aplikacja bardzo ładnie stworzyła miniaturki/obrazki filmów, ale nie mogę ich niczym odtworzyć.
Korzystam z Nvidia Shield TV (Android TV), gdzie jest aplikacja QMedia, żaden odtwarzacz typu VLC, MXPlayer Pro itp nie odtworzy materiału DVD lub zgranych płyt Blu-Ray. Filmy z rozszerzeniem AVI i zgrane z telefonów są odtwarzane bez problemu.
To samo jest na komputerach z Windowsem 10. Próba odtworzenia powoduje pobranie pliku dla dvd "Video_TS.ifo" ,a dla Blu-Ray "index.bdmv". Zainstalowałem zgodnie z zaleceniami na komputerze program QVHelper bez efektów.

Czy jest jakieś rozwiązanie, czy też jest to ograniczenie aplikacji?

Ps. Czy w jakiś sposób można dodać folder QSync, w którym synchronizują się zdjęcia z telefonów do bazy Video Station (Photo Station):


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 20180810
Model serwera: QNAP TS-228A
 
Video Station odtwarza pliki mkv nawet w jakości UHD. Wchodząc do File Station bez problemu odtwarzane są materiału z folderu Stream (Blu-ray) o rozszerzeniach m2ts ważące nawet ~40GB. Problemem wg mnie jest odwołanie się miniatur z filmem do plików video_ts.ifo i index.bdmv.
 
Hm... Czegoś nie rozumiem. Jak masz NVidiaShield to postaw sobie Kodi z dostępem po SMB do NAS (możesz też dodać zasoby do tego programu co wspominałeś). Dzięki temu będziesz mógł spokojnie oglądać filmy na TV.
VideoStation nie wykorzystasz na PC jeśli nie masz dogranego dodatku VLC. Swoją droga VideoStation to w moim odczuciu kolejna nie udana aplikacja od Q. Twój nas to raczej narzędzie magazynujące a nie przetwarzające multimedia. Swoją droga za broszury wprowadzające klienta w błąd lał bym aż by puchli.

Problemem wg mnie jest odwołanie się miniatur z filmem do plików video_ts.ifo i index.bdmv.

Jeśli tak pisz do HelpDesk.
 
  • Lubię to
Reakcje: pawurb1978
Dziękuje za odpowiedź.
Zainstalowałem na Qnap-ie kodeki ffmpeg dla 228A i wskazałem ścieżkę do ffmpeg w programie Emby (powolne działanie i duże obciążenie procesora).
Rozumiem że te kodeki nie wykorzystam dla videostation i bez emby są bezużyteczne?
Co ciekawe Qnap pracuje nad wersją Plex Server dla TS-228A (ogólnie ARM x64) i jest już wersja Alfa do pobrania.
Ciekawe jak oni chcą to zoptymalizować?
Proszę jeszcze o odpowiedź: jak np dla Kodi na Nvidii udostępnić folder QSync ze zdjęciami i filmami z telefonów (ogólnie QSync w tej samej sieci lokalnej).
 
Do ostatnich wersji EMBY dogrywanie kodeków ffmpeg nie jest potrzebne.
Żeby procesor Nas się nie nadwyrężał, można wyłączyć użytkownikowi możliwość konwersji.
Nie trzeba też w Emby zakładać konta na istronie Emby.
Z moim serwerem Emby użytkownicy łączą się bezpośrednio.
Wystarczy zainstalować w TV lub telefonie Emby wpisać adres z serwerem i już.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. codex
  2. qmedia