Pomoc Video station - udostępnianie

pa_blo

Entry Technician
Q Associate
12 Styczeń 2015
49
4
8
41
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć.

Pomimo udostępnieniu innym użytkownikom NAS moich filmów ich nie widzą.
Widzą kategorie a co ciekawe jak dadzą pobierz na danej kategorii to filmy się ściągają.

Co może być nie tak ?
 
jaki firmware? jaki build? cos wiecej o udostepnieniu. Co? gdzie? jak? jakies screeny z konfiguracji. z tego co ty widzisz - zasoby, co widza inni uzytkownicy i co robia ze sie sciagaja. bez tego nie uzyskasz pomocy.
 
I tak właśnie zrobiłem;)
Czy w tym momencie PLEX nadal nie wspiera sprzętowego transkodowania? Czy da się jakoś go zmusić do tego. Bo przy transkodowaniu obciążenie na procku mam ponad 80%.
Czy są jacyś alternatywni klienci dla PLEX serwera nie wynagający PLEX pass'a?
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Dzięki. Po przejrzeniu forum Plex'a doszedłem do tego samego wniosku. Na tę chwilę Intel_Quick_Sync_Video nie jest obsługiwane i nie ma planów, aby było.
Czy w takim razie jest inny serwer mediów oprócz Video Station Qnap'a, który by to wspierał?
 
Kodi, ale co. Jako dostęp do zasobów Plex'a czy jako serwer filmów z opcją transkodowania sprzętowego w locie przy dostępie zdalnym.
Tak to jest jak się jednym słowem odpowiada na dwa pytania;)
 
Ja się zastanawiam po co się tak pchasz w Intel_Quick_Sync_Video.
Korzyści z tego marne w porównaniu do takiej platformy jaką jest Plex. Bardziej rozbudowanego i z taką dużą możliwościami nie znajdziesz niczego. Pamiętaj że w Kodi traskoodowanie odbywa się po stronie klienta a na Plex-ie z serwera. W Kod dostęp zdalny jest niemożliwy. Najlepiej to działa i tylko na kablu HDMI

Jeśli nadal chcesz Kodi to w opcji Add-on masz Plex-a i wtedy łączyć do konta. Co do baz filmów nie wiem jak wygląda synchronizacja obu baz. Jedna to SQL a druga XML.

Dodatkowo artykuł porównujący obie platformy Plex vs Kodi - The Ultimate Comparison Guide for Beginners
 
Nie to że się pcham na siłę w IQSV.
Po pierwsze chciałbym mieć dostęp do swojej biblioteki z poza domu. I to udało mi się osiągnąć.
Uruchomiłem dostęp zdalny do biblioteki Plexa z Kodi poprzez plexbmc. Działa O.K.


W Kod dostęp zdalny jest niemożliwy.
Rozumiem więc że zdalny dostęp do zasobów Kodi poprzez np. BubbleUpnp nie jest możliwy? Lokalnie Bubble dziła dobrze i z Kodi i z Plex'em.

Dodatkowo udało mi się uruchomić zdalny dostęp poprzez web'a, choć nie wiem jeszcze czemu działa z telefonu, a nie działa z innego komputera. Ten sposób (poprzez web) bardzo obciąża serwer (ponad 95% zajętości proc.).

Po drugie czasem chciałbym ograniczyć ilość przesyłanych danych i tutaj niestety Kodi nic mi nie da bo przecież:

w Kodi traskoodowanie odbywa się po stronie klienta

I tutaj wracamy do jakiegoś serwera mediów który umożliwiałby mi zdalny dostęp do zasobów, ale umożliwiał transkodowanie w locie. Plex nie obsługuje IQSV więc przy transkodowaniu obciążenie procka wynosi ponad 85%. Dlatego szukam alternatywy, która pozwoliłaby mi zdalnie oglądać transkodowany film, ale pozostało by trochę mocy serwera dla innych usług czy osób;).

Może jest jakieś prostsze rozwiązanie dla mnie na które nie wpadłem jeszcze. Rzućcie pomysłem.
Dopiero zaczynam przygodę z NAS'em i te kwestie są dla mnie nowe.
 
Problem rozbija się o transkodowanie. Więc jedynym pomysłem z mojej strony jest to aby materiał do odtworzenia były zgodny z tym jaki Twój soft korzysta. Ja robię tak że ściągam wg kodeków zgodnych z Plex-em (How are Direct Play, Direct Stream, and Transcoding different?) i unikam transkodowania na 90% urządzeń. Transkodowanie mobilne już tak nie obciąża i dla nich już można specjalnych plików nie przygotowywać.
Jeśli nie znajdujesz odpowiednich formatów wtedy ffmpeg i na noc skrypt, który transkoduje filmy do odpowiedniego formatu.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. bubble