Pomoc Video Station

apofis

Systems Admin...
Q's Expert
15 Wrzesień 2011
288
51
78
Wrocław
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Chciałbym coś pooglądać przez Vstation i jest napisane że muszę mieć zainstalowane VLC. Oczywiście na kompie mam zainstalowane najnowsze VLC - oglądam przez ta aplikacje filmy ale w Qnapie niestety coś nie hasa. Jakaś podpowiedź co z tym zrobić ?
 
Nie ma zainstalowanego plugina do swojej przeglądarki.

apuu.sh_6g8kT.png
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
VLC działa już na Firefoxie na IE niestety nie.

Proszę podpowiedzieć mi co mogę zrobić, żeby podczas strumieniowania filmu przez WWW poprzez VideoStation nie buforowało mi co 1 sekundę. Oczywiście rozumiem, że akurat nie jestem w sieci lokalnej bo jestem na drugim końcu Polski od domu, ale chciałbym normalnie obejrzeć sobie film ze swojego serwera. Jak to zrobić lub jak ustawić, żeby filmy jakoś szybciej lub np. wcześniej się zbuforowały ?
 
Główny czynnik to upload Internetu do kotrego jest podłączony Twój QNAP, jeśli jest bardzo slaby to nie dziw się ze masz buforowanie.
Drugim czynnikiem jest rozmiar/jakość filmu, im większy film (niby im większy plik z filmem to lepsza jakość, nie jest to do końca prawda), tym więcej danych trzeba przepchać przez łącze

o trzecim nie mogę nic powiedzieć bo nie masz uzupełnionego profilu o model QNAPa.
Nie wiem co to za łącze masz download/upload, dostawca ?