Pomoc Virtualizatiization Station - zastosowania

wojtekdu

Systems Admin...
Q's Expert
6 Marzec 2015
387
34
28
63
Lisów
lisow.eu
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Po rozbudowie pamięci na moim TS-251 do 8GB nie mogłem oprzeć się mojej ciekawości i zainstalowałem Virtualization Station i uruchomiłem wirtualną maszynę z Windows 10 (tak dla treningu). Wszystko działa, ale jest to wolne. Zastanawiam się do czego może być wykorzystywana taka konfiguracja, Mając Windows 10 postawionego na PC z i5 16GB RAM`u na dysku SSD praca na takiej konfiguracji jest strasznie bolesna. Podpowiedzcie zastosowania.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0516 Build 20180315
Model serwera: QNAP TS-251
 
Zastanawiam się do czego może być wykorzystywana taka konfiguracja, Mając Windows 10 postawionego na PC z i5 16GB RAM`u na dysku SSD praca na takiej konfiguracji jest strasznie bolesna. Podpowiedzcie zastosowania.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0516 Build 20180315
Model serwera: QNAP TS-251
Żadne.
1) TS-251 posiada procesor Intel Celeron co jest troche słabo, żeby uciągnąć dwa systemy jednocześnie
2) Prosta appka na Windowsie w firmie do ksiegowania.
 
Po rozbudowie pamięci na moim TS-251 do 8GB nie mogłem oprzeć się mojej ciekawości i zainstalowałem Virtualization Station i uruchomiłem wirtualną maszynę z Windows 10 (tak dla treningu). Wszystko działa, ale jest to wolne. Zastanawiam się do czego może być wykorzystywana taka konfiguracja, Mając Windows 10 postawionego na PC z i5 16GB RAM`u na dysku SSD praca na takiej konfiguracji jest strasznie bolesna. Podpowiedzcie zastosowania.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0516 Build 20180315
Model serwera: QNAP TS-251

1. Testowanie nowego oprogramowania na różnych systemach.
2. Zabawy w pentesty.
3. Testowanie wirusów/znalezionych marware na zamkniętych sieciach.
4. Dzisiaj nie kupuje się nowych serwerów(hardware), tylko ma się jedną maszynę z kilkoma VM.
5. home-Lab'y

U mnie praktycznie do:

1. VM z ubuntu server pod Nginx
2. Ubuntu do zajęć w szkole - nauka programowania
3. Windows 10 do kompilacji programów na QT i testy.
 
1. VM z ubuntu server pod Nginx
2. Ubuntu do zajęć w szkole - nauka programowania
3. Windows 10 do kompilacji programów na QT i testy.

I to wszystko działa na?

Ja odpaliłem VM z W7 Start (bo najmniej zasobowy system) dla google beckup, ale zrezygnowałem bo miałem zajętą stała przestrzeń pamięci i procesora.
 
I to wszystko działa na?

Ja odpaliłem VM z W7 Start (bo najmniej zasobowy system) dla google beckup, ale zrezygnowałem bo miałem zajętą stała przestrzeń pamięci i procesora.
Zawsze działa 1 VM z nginx(512 gb ram) ale on nie bierze wiele zasobów. Do tego odpalam w miarę potrzeby albo Win10(4gb) albo Ubuntu do szkoły(2gb).
Mam na razie ts453b mini z 16gb ram. Jakoś to działa.

Testowałem jeszcze VM z nextcloud i DSM 6.1 VM. Było OK bo one nie ciągną wiele zasobów przy <5 użytkowników.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

EDIT. VM chodzą na dysku SSD.