Pomoc Virtualization Station / Gateway Time-out

Czaro

Passing Basics
Beginner
13 Kwiecień 2016
12
5
3
Ostrów Wielkopolski
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Cześć,
Czy ktoś z Was spotkał się może ostatnio z problemem uruchomienia Virtualization Station, który objawia się takim ekranem:

ai.imgur.com_nuw2x9g.png


W moim przypadku Virtualization Station przestał działać po aktualizacji aplikacji do wersji 2.2.5601, również ostatnia wersja 2.2.5602 nie rozwiązała problemu. Po wczorajszej aktualizacji systemu QTS spodziewałem się, że błąd ten zostanie usunięty ale niestety objawy są identyczne, wirtualizacja nie działa, jak również utracona została możliwość downgrade'u aplikacji VS do ostatniej działającej czyli 2.2.5571 na podstawie poniższego wątku z forum QNAP

HELP!!! Broken Virtualization Station after today's update - QNAP NAS Community Forum

na aktualnej wersji QTS instalacja wersji 2.2.5571 pobranej z poniższego adresu QNAP jest niemożliwa

http://download.qnap.com/QPKG/QVS_2.2v5571_x86_20161201.zip

Temat się ciągnie pod poprzedniego tygodnia, cierpliwie czekam na poprawki ale wydaje mi się, że trwa to już zbyt długo.
W końcu od wystąpienia problemów opublikowana została juz nowa wersja VS v2.2.5602 oraz aktualizacja QTS v4.2.3 Build 20170121,
które nic nie wniosły w powyżej opisany problem.

ai.imgur.com_NT4Bhhp.png


ai.imgur.com_yICbLvt.png


Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.3 Build 20170121
Model serwera: QNAP TS-251+
 
jestem już po aktualizacji QTS do wersji 4.3.2.0050 Build 20170104

i już widzę, że nie żałuję tego rozwiązania :)
wygląda na to, że wszystkie usługi z których korzystam wstały bezproblemowo, oczywiście Virtualization Station również :)

dziękuję za sugestię podniesienia wersji, jest to wyjście z problemów z VS :)