Pomoc Virtualization Station + iSCSI

U

unr3al2

Guest
Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.0 Build 20150311
Model serwera: QNAP TVS-471

Czy zna ktoś sposób jak postawić maszynę VM na iSCSI używając Virtualization Station??

Na VBOX nie ma tego problemu.
Wystarczy w konsoli wydać polecenie :
Kod:
vboxmanage storageattach "nazwa_maszyny" --storagectl "SATA" --port 0 --device 0 --type hdd --medium iscsi --server IP_SERWERA --target "iscsi_pelna_nazwa" --tport 3260
Chciałbym sprawdzić wydajność obu możliwości :D
 
To tak dla sportu?
Czy dobrze rozumiem, ze chcesz postawic VM na udziale iSCSI ?
[pewnie to znasz i to robiles]
1.Najpierw to: How to link iSCSI targets to VMs of Virtualization Station? :: Virtualization Station ::NAS :: QNAP
by miec podpiety udzial do NASa na ktorym chcesz stawiac system.
2. Niestety nie mam NASa (oba w pudle) by pobawic sie....
wiec nie wiem, czy VS widzi dodany udzial, jesli tak, to nie powinienes miec problemu na stworzeniu VM.
3. Jesli nie widzi, to trzeba "zrobic" by VS widzial iSCSI i chyba takie pytanie powino byc postawione.
Bo nie wiem, na jakim etapie juz jestes (teoria czy praktyka)
 
Chciałbym trochę przyspieszyć VM :)
Szukam jakiegoś złotego środka oczywiście pomijając obraz na SSD :)
To rozwiązanie które zaproponowałeś umożliw, że na iSCSI tworzy plik z obrazem.
A ja chcę by od razu instalował na ISCSI zawartość. Mam nadzieje, że dobrze napisałem. :)
 
U mnie w pracy roblismy czesto Boot przez siec (fakt nie byl to udzial iSCSI, ale predkosc mizerna vs. boot z USB 3.0
O bootowaniu z USA do IRE ... tez pozostawialo wiele do zyczenia ...
Fakt, ze dane sa buforowane na dysk lokalny / RAM, ale nie widze tego by to co chesz (goly system przez siec .... i jezeli jeszcze ktos inny ma dostep do plikow ...)
to tylko prosi sie o problemy .... z obrazem jeszcze jako tako ... choc juz widze w glowie problem odnosnie 2 maszyn korzystajacych z tego samego obrazu ...
Szczerze czysto teoretycznei, bedzie to wolniejsze niz na dysku lokalnym. Choc dla Sportu mozna zawsze sprobowac :]
 
zrób test i sprawdź - ja wiem że img bedzie szybsze do pewnych zastosowań a do innych nie.
iSCSI będzie dobrze się sprawdzało w klastrach, do domu tylko dla sportu.

Nie zauważysz wielkiej różnicy bo jest serwerowane przez to samo urządzenie :)