Pomoc Virtualization Station (Win 10) problem z Klawiaturą + myszką bezprzewodową.

Godlo

Nowy użytkownik
Noobie
28 Wrzesień 2018
2
1
3
39
QNAP
TVS-x82
Ethernet
1 GbE
Cześć,
Jesteście chyba ostatnią deską ratunku dla mnie, bo nie mam pojęcia dlaczego to nie działa. Nie marnują więcej czasu:

Zainstalowałem VirtualizationStation 3 (ver. 3.1.729 20180910) na swoim Nasie, wszystko pięknie super itp. Instalacja Windowsa 10 przeszła bez problemu, nawet aktywowałem system oraz ściągnąłem wszystkie update i sterowniki. Zaznaczam że wszystko konfigurowałem przez web console ale wczoraj postanowiłem podłączyć Nasa do TV, wszystko poszło jak z płatka. Ale siedząc na kanapie przed TV chciałbym mieć kontrolę nad VM więc kupiłem zestaw Microsoft Nano Transceiver v2.0 i udostępniłem/przepiąłem USB wirtualce (w systemie VirtualizationStation 3). Windows zobaczył zestaw zainstalował wszystko co potrzeba ale zestaw nie działa :-( nie wiem dlaczego. Zaznaczam że sprawdzałem na Laptopie i na pewno zestaw nie jest uszkodzony oraz pożyczyłem od kolegi inny zestaw bezprzewodowy klawiatura+touchpad i mam cały czas to samo:-(

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0695 Build 20180830
Model serwera
: QNAP TVS_882
 
Nie korzystam co prawda z wirtualek w trybie graficznym, ale pierwsze co mi przychodzi do głowy to pytanie czy zainstalowałeś Guest Toolsy? W przypadku Windowsa mogą one zrobić różnicę.
upload_2018-9-28_12-8-10.png
 
Cześć,
U mnie pendriv'a USB 3.0 'gryzł się' włożony razem z logitech K-400 z tylnej strony TVS-882. Przełożenie pen-a na przód natychmiast rozwiązało problem.
Piszę dla potomnych korzystających z wyszukiwarki