Pomoc VPN niska prędkość

leo555

Nowy użytkownik
Noobie
15 Czerwiec 2016
6
0
1
42
QNAP
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z VPN.
W sieci A mam Qnap TS-231P2 na którym na uruchomiony serwer VPN (OpenVPN), router Cisco RV042 (brama) ma port do OpenVPN forwardowany. Usługa działa poprawnie, połączenia są zestawiane.
Problem jest taki że jeśli łączę sie z sieci B do sieci A poprzez VPN do połączenie korzysta z bramy domyślnej połączenia zdalnego z sieci A i tym samym bardzo spada prędkość internetu.
Jeśli odznaczę " Użyj tego połączenia jako domyślnej bramy do połączeń zdalnych" (załącznik ze zdjęciem) to połączenie VPN jest zestawione, internet w sieci B korzysta z ustawień i prędkości możliwości sieci B, ale nie mam dostępu do dysków sieciowych w sieci A (brak również odpowiedzi Ping).

Myślę, że jednak coś jeszcze trzeba ustawić na routerze....
W samych ustawieniach serwera OpenVPN nie ma co za bardzo ustawiać, nie ma za dużo możliwości...

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1 Build 2019-11-22
Model serwera: QNAP TS-231P2
 

Załączniki

  • vpn.png
    vpn.png
    11,5 KB · Wyświetleń: 58
FYI: ustawienie
Użyj tego połączenia jako domyślnej bramy do połączeń zdalnych"
oznacza że cały ruch VPN leci przez QNAPa

jesli qnap jest obciążony bądź router jest słaby (mało wydajny) bądź łącze jest słabe - to jest korzystanie z VPNa jest ... wolne !

ale nie mam dostępu do dysków sieciowych w sieci A (brak również odpowiedzi Ping).
co pingujesz? pewnie nazwę .. a próbowałeś adres IP QNAPa od strony vpn ? przeważnie ma końcówke x.x.x.1 i pod ten adres musisz mapować dyski
 
Czy można to jakoś usprawnic, ? Wcześniej na tym routerze cisco miałem postawiony serwer vpn, jednak max 5 użytkowników można było stworzyć, stąd przeniosłem się na qnap. Jak miałem vpn na routerze nie było problemu z prędkością internetu