Pomoc Własna chmura

konradqwerty

Nowy użytkownik
Noobie
23 Sierpień 2019
2
0
1
34
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Cześć,
Szukam rozwiązania jak najlepiej zastąpić OneDrive.
Chodzi mi o takie sytuacje:
1. Piszę dokument na laptopie, za chwilę chcę go dokończyć na stacjonarnym. Tutaj OneDrive zbyt mulił i niektóre rzeczy się nie synchronizowały nawet po miesiącu. Mega tutaj wygrywa (i znacznie mniej zamula komputer, ale ma inne wady).
2. Nie chciałbym zgrywać całej zawartości PC na laptopa. W OneDrive mogę sobie przeglądać foldery, normalnie sobie jakiś dokument otworzyć, ale nie zajmuje on miejsca przed pobraniem (lub oznaczeniem do pobrania. Mogę sobie łatwo kliknąć foldery które chcę mieć offline lub zwolnić miejsce). Mega tego już nie ma.
3. Kopia zapasowa całego dysku. Tutaj chyba żadna ze zwykłych chmur, ani Qsync nie obsługują całych dysków. Mam w firmie/domu kilka komputerów i chcę dla każdego z nich zrobić kopię zapasową razem z np. program files. Najlepiej jakby były też migawki.
4. Różne dostępy dla użytkowników (inny użytkownik nie wejdzie mi w mój prywatny komputer).
Dostęp mobilny wystarczy tylko dla jednego, ew. dwóch użytkowników, reszta tylko pełna kopia.

Powyższe wymagania spełnia chyba tylko Resilio, ale z tego co testowałem, wysypał się kilka razy. Czytałem też o usuwaniu losowych plików. Nie wiem jak z innymi wadami, czy będzie wszystko zgrywał i lekko działał. Migawki będą działać przez system Qnapa?

Jeśli nie potrzebuję dostępu mobilnego dla wszystkich, to może tylko dla mnie Resilio, a dla reszty jakiś zwykły backup? Co jest warte polecenia (najlepiej z wersjonowaniem)? Może z Resilio całkiem zrezygnować, a korzystałbym z Qfile na Androida?
Chciałbym też zastosować szyfrowanie dysku lub folderu, ale to chyba nie ma tutaj większego znaczenia.
Qsync oprócz braku obsługi całego dysku spowodowałby ogromny bałagan na Qnapie, bo nie tworzy podfolderów.
TS-251B-2G, 8 komputerów, 6 użytkowników
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. szyfrowanie folderu
  2. backup androida