Pomoc W jakim folderze znajdują się pliki wersjonowania Qsync?

slavo_s2k

Entry Technician
Q Associate
3 Maj 2017
86
1
11
8
40
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
1 GbE
Raz już usuwałem (przez WinSCP) , ale zapomniałem gdzie to było :) szukam folderu w którym znajdują się pliki wersjonowania Qsync. Nie wiem kto to wymyślił, ale mam dyski M2 256GB na system i 4tb na dane (tam również foldery domowe), ale jakimś cudem pliki wersjonowania zapisują się na pierwszym, systemowym woluminie, gdzie jest tylko 256GB :(
 
W tym folderze są pliki synchronizowane przez .qsync, ale same pliki wersjonowania są w innej lokalizacji i z tego co się dowiedziałem z pomocy technicznej QNAP zawsze są na woluminie systemowym, mimo że foldery HOMES mam na innym wolumenie.
 
Dobra, znalazłem, folder CACHEDEV1_DATA/.versioning , folder był ukryty, więc domyślnie WinSCP mi go nie pokazał :)

najgłupsze dla mnie jest to, że dane wersjonizacji z drugiego wolumenu zapisują się na pierwszym systemowym i nawet w ścieżce jest informacja, że pliki dotyczą drugie wolumenu

/share/CACHEDEV1_DATA/.versioning/CACHEDEV2_DATA/homes/

a dysk systemowy to SSD m.2 512GB, a na dane (tam gdzie przechowuje foldery HOMES) mam talerze 6TB, więc słaby pożytek z wersjonowania bo przy takich dyskach i dużej ilości danych niewiele na systemowym mogę zapisać :(
Naprawdę nie da się zmienić tej lokalizacji?
 
Porzuć używanie domyślnych folderów domowych, i utwórz własne gdzie chcesz. Wtedy będziesz miał pełną kontrolę nad folderami, QTS nie powinien ingerować
Połączono posty:

domyślnie WinSCP mi go nie pokazał :)
Trzeba było po SSH działać z 'ls -a'
 
1648763968228.png


not really :p
 
Jak napisałem "domyślnie", jak włączyłem to co pokazujesz to zadziałało :) myślałem, że mam włączone wyświetlanie ukrytych bo już wcześniej z tego korzystałem, tylko zapomniałem, że po drodze była reinstalka i wróciły domyślne ustawienia :p