Pomoc Wakeup On Wan

Damian

Persona grata!
Q's Architect
22 Styczeń 2016
740
3
163
43
QNAP
TVS-x71
Ethernet
802.11ad
Cześć,
mam problem z wybudzeniem serwera przez Internet. Lokalnie (WOL) działa. Mam zewnętrznie IP i na routerze przekierowane porty 9 i 7 (ten jest chyba nadmiarowy). Serwer ma statyczny adres IP. Próbowałem kilku aplikacji na telefon z androidem (teraz testuje WolOn) bez powodzenia.
Co ciekawe jak jestem w sieci lokalnej i przez WiFi wyśle 'magiczne pakiety' na zewnętrzne IP serwer się uruchamia.
Może przekierować jakiś port wyżej z routera na 9 Qnapa?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1
Model serwera: Qnap TVS-671
 
@piqers
Co ciekawe jak jestem w sieci lokalnej i przez WiFi wyśle 'magiczne pakiety' na zewnętrzne IP serwer się uruchamia.
To nie jest test - przekierowanie portow nie testuje sie z swojej sieci LAN.

A czy Twoj router faktycznie przepuszcza ten ruch na porcie 7 ?

Powinien, plex'a przepuścił, oracle listenera również. Żeby mieć pewność to musiałbym uruchomić jakiegoś sniffera na qnapie i sprawdzić.

Temat rzeka... Nie przepuścisz broadcasta z WANu do sieci wewnętrznej bo to przeczy jakiemukolwiek bezpieczeństwu.
Jaki to router z jakim opro?
Tp-Link n750 z dd-wrt. Niby mogę otworzyć do niego połączenie i z niego uruchamiać serwer(telnet'em, ssh). Ale wolałbym tego uniknąć.
Nie widzę tu opcji zamknięcia tematu. Najlepiej uruchomić VPN do routera a później z konsoli uruchomić serwer