Pomoc Web player z możliwością tagowania plików mp3

jatzoo

Passing Basics
Beginner
29 Październik 2012
23
4
3
45
QNAP
null
Ethernet
null
Witam,

Posiadam dość dużą ilość albumów CD zripowanych do MP3. Z tego też względu lubię słuchać tylko tych utworów, które mi się najbardziej podobają - czyli w użyciu są wszelkiego rodzaju playlisty generowane m.in. na podstawie otagowania (rating) "gwiazdkami" poszczególnych utworów. Mój problem jest taki, że nie potrafię znaleźć/skonfigurować żadnej aplikacji w Qnapie (TS-253 Pro), która umożliwiałaby odtwarzanie muzyki przez www (dostęp do serwera z pracy), i jednocześnie pozwalała na tagowanie plików MP3 bezpośrednio do plików.

Z tego co próbowałem, to:
- Music Station: tagowanie jest do bazy aplikacji (dodatkowo odrębnej dla każdego użytkownika)
- iTunes Server: tagowanie do bazy
- Plex: tagowanie tylko albumów, brak możliwości tagowania poszczególnych utworów
- Twonky Media: brak możliwości tagowania (chociaż jest automatyczna playlista na podstawie tagów rating)
- Madsonic: nie udało mi się w ogóle uruchomić

Może ktoś wie gdzie w bebechach w/w aplikacji można wymusić tagowanie na plikach a nie do bazy aplikacji?

PS. Zależy mi na możliwości zapisywania tagów rating bezpośrednio do plików, aby w przypadku jakiejś awarii playera nie utracić statystyk, itp. (już coś takiego przerabiałem jak padła mi baza Foobara, i wszystkiego musiałem słuchać od nowa by odpowiednio otagować co mi się podoba, a co nie).
 
a czemu po prostu raz nie otagujesz plików , przecież to głupiego robota to co TY robisz !
Dodając nowe pliki do kolekcji wpisujesz metadane do plików i możesz sobie dowolnie kombinować w odtwarzaczu typu XBMC/Kodi.
 
Chodzi mi konkretnie o tagowanie ratingów (czyli najprościej mówiąc "gwiazdek"), i późniejsze możliwe tworzenie playlist na ich podstawie.
Przy ripowaniu z CD (w domu) od razu taguję podstawowe informację o albumie, ale to czy dany utwór z danego albumu mi się podoba (5 gwiazdek) czy szkoda na niego czasu (1 gwiazdka) mogę ocenić dopiero słuchając (a robię to w pracy). Tak jak podałem przykład powyżej, jeśli tego typu tagowanie ratingu bazuje na bazie danych konkretnej aplikacji do odtwarzania, to jeśli ona padnie (tak jak w moim przypadku po 5 latach poleciała baza Foobara) albo jak zmienię program którego używam (np. z Foobara na Music Station) to aby przesłuchać wszystko od nowa i sklasyfikować "gwiazdkami" wszystkie utwory to potrzebuję z rok czasu. Kiedy rating danego utworu jest zapisany bezpośrednio w pliku, to bez względu na to jakiego odtwarzacza będę używał, to tag ratingu będzie raz i na zawsze dopóki go nie zmienię albo nie usunę pliku.

Czy teraz jaśniej się wyraziłem z moją potrzebą? ;)

PS. Prośba o ponowną zmianę tagu tematu na "Pomoc".
 
Ale jaki eksport do pliku? Eksport czego? Bo teraz ja nie kojarzę.

Inny przykład bo nadal się nie rozumiemy:
- słucham w pracy za pomocą Music Station jakiegoś utworu, który znajduje się na moim qnapie, i daję mu 4 gwiazdki
- wracam do domu, uruchamiam zestaw audio (ampli+qnap+tv) i XBMC, słucham tego samego utworu, i daję mu 3 gwiazdki (nie ma informacji o 4 gwiazdkach z Music Station bo rating został zapisany do bazy Music Station a nie w metadanych pliku mp3)
- odpalam na qnapie iTunes serwer i na telefonie temu utworowi daję 5 gwiazdek (nie ma informacji o ratingu z MS i XBMC, bo sytuacja jest taka sama jak powyżej)

Wszystkie aplikacje zapisują rating do swojej własnej bazy danych, a nie bezpośrednio do pliku mp3 i jego metadanych - czyli w każdej aplikacji będę mieć inny rating, a jak przy jakiejś aktualizacji qnapa polecą wszystkie aplikacje, nie będę mieć żadnego ratingu).

Chodzi mi właśnie o to, jak w w/w aplikacjach zmienić ustawienia (albo znaleźć taką aplikację) która zapisuje metadane bezpośrednio do pliku mp3, a nie do swojej własnej bazy danych.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. madsonic